Wiele zastosowań lunchboxa bambusowego „Himalaya”

lunchbox

Lunchboxy stały się bardzo popularne w ostatnich czasach. Można je zabierać do szkoły, do pracy i na wyjazd, aby w praktyczny sposób spakować posiłek. Do tego typu pojemników można schować nie tylko kanapkę, ale też owoce lub sałatkę albo deser. Jednym z ciekawych rozwiązań jest lunchbox bambusowy „Himalaya”, który oprócz pojemnego pudełka posiada praktyczną, bambusową deseczkę.

Zalety lunchboxa bambusowego

Lunchbox bambusowy jest bardzo praktycznym i ekologicznym pudełkiem na posiłek. Można w nim zmieścić jedzenie, które zamierzamy spożyć poza domem. Wykonany jest z materiałów biodegradowalnych, czyli z bambusa 80%, skrobii kukurydzianej 15% i bioplastiku PLA 5%. Pokrywka będąca przykryciem pojemnika jest wykonana w 100% z bambusa. Lunchbox bambusowy zawiera też elastyczną opaskę wykonaną z gumy. Pokrywka może służyć jako deseczka lub spełniać funkcję talerza. Co ważne, pojemnik można myć w zmywarce, jedynie deseczkę bambusową należy czyścić ręcznie.

Jak wykorzystać lunchbox bambusowy

Lunchbox bambusowy można wykorzystać na wiele sposobów. Przede wszystkim może on służyć do zabierania posiłków w różne miejsca np. do szkoły lub pracy, na piknik. Można w nim zmieścić owoce lub sałatkę, jeżeli chcemy zdrowo się odżywiać w pracy lub szkole. Dzięki lunchboxowi bambusowemu wykonanemu z biodegradowalnych materiałów można dbać o ekologię, ale też o własne zdrowie. Posiłek, który zostanie umieszczony w lunchboxie bambusowym może składać się np. z kaszy, ryżu lub makaronu.

Mogą to być warzywa przygotowane na rożne sposoby. Można też wrzucić drożdżówkę albo ciastka lub cukierki, jeżeli chcemy poczęstować kilka osób, z którymi będziemy spędzać czas. Zabrane owoce lub chleb albo ciasto można pokroić na deseczce bambusowej, która jest przykrywką. Sam pojemnik może służyć jako pudełko albo na jedzenie lub inne rzeczy. Można go użyć do segregacji torebeczek z ziołami potrzebnymi w kuchni. Do pojemnika z przykrywką można włożyć herbatki lub olejki do pieczenia.

 Designerskie użycie lunchboxa bambusowego

Lunchbox bambusowy można wykorzystać niestandardowo. Ładny design pudełka może ozdobić blat lub półkę kuchenną. W pojemniku można trzymać owoce, które bezpiecznie przykryjemy deseczką bambusową. Do pojemnika można włożyć owsiankę lub tiramisu i schować do lodówki. Pudełko może służyć na różne rzeczy trzymane na biurku. W małej kuchni lunchbox może posłużyć jako chlebak dla singla. Deseczka bambusowa, w którą wyposażone jest pudełko może być jedyną deską do krojenia, co oszczędzi miejsce. Deseczkę można wykorzystać do przygotowania różnych potraw. Deseczka może też posłużyć jako podstawka pod gorący garnek albo na świece, które będą ozdobą kuchni.