Jak modnie i wygodnie urządzić pokój dziecka? Trendy w pokoju dziecka 2022

pokoj dziecka

Modne wnętrza dziecięce 2022 pełne są jasnych barw, minimalizmu oraz miękkich, przytulnych tkanin. Na próżno szukać w nich niepotrzebnych elementów dekoracyjnych. W wielu dominuje styl eko, który niewątpliwie jest najbardziej gorącym wnętrzarskim trendem 2022. Nie bez znaczenia pozostaje tu także rola minimalizmu, który wysuwa się na pierwszy plan w duecie z zapewnieniem dziecku maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu. Sprawdźmy, jakie wnętrza dziecięce są na topie i jak wprowadzić do naszych modne tendencje.

Modne wnętrza dla dzieci 2022 – urządzamy je w stylu eko

Styl eko od lat rozpala wyobraźnie projektantów na całym świecie. Nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić – a wręcz przeciwnie. Modne wnętrza 2022 to przede wszystkim stawianie na wygodę, na to, że ma być miło, przytulnie i ekologicznie. To wszystko wpisuje się w założenia stylu eko. Pełno w nim naturalnych dodatków i tkanin. Pokoje dziecięce są jasne, przytulne. Można także wprowadzić w nich kolory kontrastujące typu butelkowa zieleń. Nie brakuje w nich także szarości skrojonych na miarę pięknych dekorów. Stawiajmy także na drewno, to ono jest niewątpliwym faworytem w batalii o najlepszy materiał. Plecionki, wiklina, ratan, bawełna, len, wełna – te wszystkie tkaniny to modne dodatki, które mają ogromny potencjał dekoracyjny.

Modne pokoje dziecięce 2022 są bezpieczne

Bezpieczeństwo ponad wszystko – ta myśl powinna nam przyświecać aranżując pokój dziecka w każdym roku. W roku 2022 projektanci szczególnie to podkreślają. Mówią, że dziecko ma czuć się przede wszystkim komfortowo – ma być tam bezpiecznie. Bezpiecznie, to oznacza, że mamy stawiać na dobre materiały. Nie może w ich składzie znaleźć się miejsce szkodliwych substancji. Tych nie powinno w ogóle być. Na próżno trzeba szukać także różnego rodzaju braku atestów. Sprawdzajmy dokładnie producentów. Nie bójmy się zadawać często niewygodnych pytań. W końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Styl minimalistyczny wespół z komfortem – przepis na modny pokój dla dziecka 2022

Komfort możemy zapewnić naszemu dziecku poprzez wydzielanie stref w pokoju. Dziecko poczuje się w nim pewnie i bezpiecznie. Będzie wiedziało gdzie się bawić, gdzie spędzać czas z kolegami i koleżankami, jak również gdzie może odpocząć czy też rozpocząć naukę. Stawiajmy przy tym na minimalizm – powiedzenie, że często mniej oznacza więcej jest szalenie ważne. Nie sięgajmy po tak zwane przydasie i zbieracze kurzu, a na potrzebne akcesoria, meble i dodatki.