Urządzamy łazienkę – czego nie może w niej zabraknąć?

wystroj lazienki

Łazienka to miejsce trudne do adaptacji, szczególnie ze względu na panujące tam, często niełatwe warunki i ograniczoną przestrzeń. Istnieje jednak kilka pomysłów, dzięki którym nawet najbardziej niewdzięczne wnętrze, stanie się efektowną aranżacją. Poznaj kilka patentów, których nie powinno zabraknąć w żadnej nowoczesnej łazience.

Co warto mieć w łazience?

Urządzając łazienkę, należy mieć na uwadze, że to pomieszczenie, w którym naprawdę sporo się dzieje. Z jednej strony bywa miejscem relaksu, dlatego nie powinno w nim zabraknąć szafek do przechowywania ręczników, czy zestawu kosmetyków, z drugiej zaś bywa pralnią i suszarnią, w związku z czym trzeba wygospodarować przestrzeń na pralkę, suszarkę oraz rozmaite detergenty. Jeśli łazienka jest niewielkich rozmiarów, dobrym pomysłem są meble łazienkowe o jak najmniejszych gabarytach. Można także pójść o krok dalej i ukryć całą instalację wodną w ścianach. Niesamowicie pomocne będą w tym baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe przeznaczone do montażu podtynkowego. Nie dość, że wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i wspaniale zdobią wnętrze, to dodatkowo sprawiają, że można zaoszczędzić niezwykle cenne miejsce.

W swojej wymarzonej łazience warto mieć jednak nie tylko praktyczne meble łazienkowe, ale pomagające w ich organizacji akcesoria. Mocowany do ściany uchwyt na ręczniki, stojak na papier toaletowy, czy kosz na pranie oprócz tego, że ocieplą aranżację, to zminimalizują szansę na bałagan. Pomocne będą także takie gadżety, jak mydelniczka, czy kubek na szczoteczki, które można pięknie dopasować do panującego w łazience klimatu.

Jak efektownie umeblować łazienkę?

Jeśli chcemy, by nasza łazienka była miejscem atrakcyjnym wizualnie, a przy tym również funkcjonalnym, zadbajmy o jej odpowiednią organizację. Właściwe umeblowanie może uratować każdą przestrzeń, jeśli tylko wszystko zostanie zaplanowane z głową. Niczym trójkąt roboczy w kuchni, tutaj także warto rozmieścić wszystko tak, aby korzystanie z toalety, prysznica, czy umywalki było przede wszystkim komfortowe. Dobrym pomysłem na efektowną aranżację są meble łazienkowe (https://www.bricomarche.pl/lazienka-i-kuchnia/meble-lazienkowe-lustra/meble-lazienkowe) w tzw. zabudowie. Patent ten pozwala ujednolicić otoczenie, oraz ukryć to, co mogłoby negatywnie wpływać na wygląd pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek, w których nie ma miejsca na widoczne drobiazgi, czy wprowadzające nieład bibeloty.

Tym, czego nie powinno zabraknąć w łazience, są również lustra. Znajdzie się jednak dla nich miejsce nie tylko nad szafką z umywalką, ale również tam, gdzie zależy nam na powiększeniu przestrzeni. Odbijająca światło tafla lustra potrafi bowiem genialnie wpłynąć na perspektywę, dodając wnętrzu cennych centymetrów.