Jakie błędy najczęściej popełniamy przy montażu okien?

montaz okien

Montaż okien to bardzo poważna sprawa, od której jakości wykonania w dużej mierze zależy to, jakim komfortem mieszkania będziemy dysponować w późniejszym czasie. Dobrej jakości okna to jedna kwestia, a prawidłowy ich montaż, który umożliwi prawidłowe użytkowanie okien to drugie. Na pozytywny efekt wpływ mają te dwie kwestie.

Nikt nie wyobraża sobie sprawnie funkcjonującego domu, nowoczesnego domu, komfortowego, bez odpowiednio dobranej stolarki okiennej. Okna to ten element domu, który ma ogromny wpływ na energooszczędność, bezpieczeństwo, ochronę wnętrz i członków rodziny.

Dobrze dobrane okna:

– stanowią naturalną ochronę przez złodziejami,
– stanowią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
– zapewniają akustykę,
– zapewniają prywatność,
– zapewniają ochronę przed stratami ciepła,
– pozwalają na naturalne doświetlenie wnętrz.

Niestety podczas montaż montażu popełniane są błędy, które potem skutkują poważnymi konsekwencjami.

Nieodpowiednie przygotowanie otworu

To jedna z najważniejszych kwestii, o którą trzeba zadbać. Prawidłowo przygotowany otwór to podstawa. Musi być przede wszystkim odpowiednio przygotowany do montażu okna, musi mieć odpowiedni wymiar. Powierzchnia powinna być równa, bez pęknięć i ubytków, oczyszczona i zagruntowana.

Zobacz także: https://papierowemysli.pl/jak-nie-wybierac-dostawcy-okien/

Gruntowanie powierzchni

To druga kwestia. Powierzchnię, w której znajduje się okno, trzeba gruntować. Grunt jest bardzo ważnym elementem, wzmacnia podłoże, ujednolica je, sprawia, że kurz i inne zabrudzenia są związane i nie wpływają na przyczepność.

Odpowiednie pianowanie i kołkowanie

Niedoświadczeni monterzy bardzo często wykonują nieodpowiednie pianowanie. Taki błąd jest poważny, gdyż okno nie będzie dobrze trzymać się otworu, również będziemy mieli do czynienia z mostkami termicznymi, które spowodują powstawanie pleśni. Poważnym błędem jest również brak kołkowania lub stosowanie zbyt małej ilości kołków i kotew, w stosunku do wielkości okna.

 

Brak pionowania okna

 

Taki błąd świadczy już o niedoświadczeniu montera i braku chęci do prawidłowego wykonania pracy. Okno, które zostało zamontowane, musi być odpowiednio wypionowane oraz wypoziomowane. To przełoży się na wyższy komfort ich użytkowania, a przede wszystkim na normalne funkcjonowanie okien, brak ich wyginania się.

Wiele informacji na temat montaż stolarki, jego wyboru, firm i cen możemy znaleźć na portalu budowlanym http://4budowlani.pl/