Jak wyczyścić stary piekarnik?

czyszczenie piekarnika

Profesjonalne środki czystości to najskuteczniejsza broń w walce z zabrudzonym piekarnikiem. Wiedzą o tym wszyscy miłośnicy gotowania, którzy próbowali pozbyć się starych tłustych plam czy przypaleń. Dzięki dobrze dobranym preparatom czyszczenie przestaje być utrapieniem nasz sprzęt zyskuje dawny blask. Sprawdź, jak z ich pomocą wyczyścić stary piekarnik i tym samym cieszyć się idealnie czystą kuchnią.

Dlaczego warto wybierać tylko profesjonalną chemię?

Specjalistyczne preparaty do czyszczenia piekarników są opracowywane przez doświadczonych producentów. Doskonałym przykładem firmy, która posiada je w swojej ofercie jest dystrybutor środków chemicznych PETRUS SERWIS. Sięgając po sprawdzone środki czystości mamy gwarancję, że wybieramy produkty najwyższej jakości. Przy ich pomocy nie tylko dokładnie umyjemy nasze urządzenie, ale przede wszystkim zapewnimy estetyczny i schludny wygląd. Tłuszcz, brud, przypalenia zostaną rozpuszczone, a następnie skutecznie usunięte z powierzchni piekarnika.

Profesjonalna chemia została stworzona do zadań specjalnych. Preparaty te są bardziej wydajne niż tradycyjna chemia, gdyż usuwają nawet najtrudniejsze, stare zabrudzenia. Przy tym są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dzięki nim nie tracimy zbyt dużo czasu ani swojej energii na wyczyszczenie trudnych powierzchni.

Cechy dobrego środka do czyszczenia piekarników

Profesjonalne środki czystości usuwają skuteczne trudne zabrudzenia oraz stare przypalenia. Ponadto dobrze rozpuszczają się na ich powierzchni. Przykładem jest Grillnet Extra – doskonały preparat alkaliczny, który charakteryzuje się klejącą konsystencją. Dzięki temu ścieka powoli, w szczególności z pionowych przestrzeni. To z kolei przekłada się na większą skuteczność działania. Z kolei szybkie rozpuszczaniesię tego środka sprawia, że usunięcie przypaleń jest bardzo proste. Poradzi sobie nie tylko z mocnymi zabrudzeniami starego domowego piekarnika, ale również sprawdzi się w dużych zakładach gastronomicznych.

Grillnet Extra jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy spryskać nim powierzchnię piekarnika lub nałożyć przy pomocy ścierki. Następnie równomiernie rozprowadzić i spłukać wodą. Wspomniane czynności powinniśmy wykonywać w gumowych rękawicach.