Spojlery do ciężarówek – jaką spełniają rolę?

tuning ciezarowek

Tuningowanie samochodów jest bardzo popularnym hobby pośród różnych miłośników motoryzacji. Ciekawie tuningowane samochody są obiektem obserwacji nie tylko na drogach, lecz także na rozmaitych targach i wystawach motoryzacyjnych. Tuning ma za zadanie polepszyć walory estetyczne samochodu, ale też zwiększyć jego osiągi. Warto zatem poszukać ciekawych rozwiązań. Dobrze jest też wiedzieć, że tuning dotyczy nie tylko samochodów osobowych, lecz także ciężarówek. Poszukując ciekawych rozwiązań dla ciężarówki, warto sprawdzić, czym charakteryzują się spojlery w takich samochodach.

Po co montować spojler w samochodzie ciężarowym?

Samochody ciężarowe to maszyny specyficzne. Wymagają od kierowcy bardzo wysokich umiejętności jazdy, jak też wiedzy i przewidywania na drodze. W zamian od ciężarówek oczekuje się wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach. Dodatki, takie jak spojlery do ciężarówek w Mazowieckim są bardzo popularnym i korzystnym dla samochodu urozmaiceniem. Spojlery takie można montować w różnych miejscach. Najczęściej jest to dach. Spojler dachowy ma za zadanie odpowiednio dociskać samochód do podłoża przy pomocy padającego na niego pędu powietrza. Poprawia to jakość jazdy i bezpieczeństwo. Istnieją też spojlery zderzakowe, które kierują pęd powietrza do góry. Niweluje to turbulencje, które są groźne dla delikatnych towarów, które przewozi ciężarówka. Spojler zderzakowy dodatkowo poprawia sterowność samochodu ciężarowego. Ogólnym zadaniem spojlerów jest zatem poprawa aerodynamiki samochodu ciężarowego. Poprawa tak jednak wpływa też na inne aspekty.

Spojler w ciężarówce oznacza oszczędność

Ten niepozorny element, jakim jest spojler Lamebax potrafi przynieść firmie spore oszczędności na dłuższą metę. Dzięki poprawie aerodynamiki zużycie paliwa znacząco spada. Może spać ono nawet o 15%. Do tego dochodzi lepsza sterowność i praca silnika. Dzięki lepszej aerodynamice maleje też emisja spalin. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż to właśnie ciężarówki wprowadzają do środowiska wiele szkodliwych substancji.