Jak regulować brwi?

Regulowanie brwi

Regulowanie brwi to bardzo ważny element pielęgnacji dla kobiety o mężczyzny. Niestety wiele osób na początku ma ogromne problemy z regulowaniem brwi. Jednak po przyzwyczajeniu się do tego zabiegu nie wyobrażają sobie oni dnia bez dokładnej regulacji. Jak regulować brwi i jak często należy to robić? Podpowiadamy!

Kiedy zacząć regulować brwi?

Zanim dowiesz się jak należy regulować brwi warto również zastanowić się nad tym, kiedy zacząć to robić. Brwi to tak naprawdę zwykłe włosy więc tak samo jak na każdej części naszego ciała nie rosną one zbyt szybko. Jeżeli zaczynamy je jednak regularnie golić i wyrywać to ich wzrost znacząco przyśpieszy. Tak więc dla własnej wygody regulację brwi najlepiej zacząć jak najpóźniej jak to możliwe. Jeżeli brwi nie są za gęste można odłożyć tę czynność na nieco później.

Czym regulować brwi?

Jeżeli zastanawiasz się jak regulować brwi, z pewnością nie wiesz także czym należy to robić. Najlepszym narzędziem które pomaga pozbyć się tego typu włosów jest peseta do regulacji brwi. Z łatwością można ją znaleźć w każdym sklepie. Nie są one drogie ponieważ ich cena waha się od 2 do 30 złotych. Są jednak osoby, które decydują się na regulowanie brwi przy pomocy maszynki do golenia. Ten sposób jednak nie jest skuteczny. Nieprecyzyjnie usuwa włosy, a także zwiększa ryzyko, że podczas depilacji zostanie usunięta nieprawidłowa część brwi.

Zasady regulowania brwi

Jeżeli zastanawiasz się jak zacząć regulować brwi musisz na początek ustalić jaki efekt chcesz osiągnąć. Koniecznie zdecyduj się na to jaki kształt mają mieć twoje brwi i jaką maja mieć grubość. Mając określony kształt zaznacz go na swoich brwiach zacznij wyrywać włoski które wystają poza jego krawędzie. Pamiętaj, że wyrywanie brwi zawsze powinno zaczynać się od dołu. Ich górny zarys nie powinien być naruszony. Staraj się nie wyrywać włosków które rosną pomiędzy brwiami, ponieważ zaczną one szybciej rosnąć. Są one jasne więc nie są widoczne, dzięki czemu ich regulacja nie jest konieczna.

Jak zmniejszyć ból podczas regulacji brwi?

Wyrywanie włosków nie jest przyjemna czynnością. Powoduje ból i nie łatwo jest do niego przywyknąć. Po tym zabiegu wiele osób zmaga się także z podrażniona i zaczerwienioną skóra. Warto więc sięgnąć po skuteczne sposoby na zmniejszenie bólu i dolegliwości, które doskwierają nam w czasie tej części pielęgnacji. Przed wyrywaniem brwi warto przyłożyć do skóry kostki lodu. Schłodzona część będzie mniej wrażliwa