Techniki wykorzystywane do nanoszenia nadruków na bluzach

bluza z nadrukiem

Bluzy skutecznie chronią przed chłodem, są wygodne i komfortowe, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Bluzę z nadrukiem można podarować bliskiej osobie w ramach prezentu lub wykorzystać w celach promocyjnych. Na polskim rynku korzysta się z wielu technik drukarskich, za pomocą których nanoszone są własne nadruki na bluzy i inne elementy garderoby. Podpowiadamy, jakie metody druku stosuje się do nanoszenia nadruku na bluzach!

Sitodruk – najpopularniejsza technika nanoszenia nadruków na bluzach

Technika sitodruku zdobyła dużą popularność z wielu powodów. Jednym z nich jest na pewno trwałość nadruku i idealne odwzorowanie kolorów, co zapewnia dobrą widoczność nadruku. Dzięki tej technice istnieje możliwość stworzenia własnych nadruków na bluzach, które zachowują idealny wygląd przez długi czas. Chociaż sitodruk jest możliwy do wykonania nawet przy 10 sztukach odzieży, jego opłacalność wzrasta wraz z nakładem. Technika ta gwarantuje szeroką paletę kolorów oraz farb metalicznych do wyboru.

Druk cyfrowy DTG na bluzach

W przeciwieństwie do sitodruku, druk cyfrowy DTG opłaca się już przy mniejszych zamówieniach, co wynika z braku potrzeby przygotowania sit i matryc. Dlatego jest to idealna technika druku dla osób, które chcą zamówić kilka bluz z grafiką full color, na przykład w ramach prezentu – dowiadujemy się w rozmowie z pracownikiem sklepu internetowego NaszeNadruki.pl, w którym zakupić można produkty z własnym nadrukiem.

Druk cyfrowy DTG polega na nanoszeniu nadruku bezpośrednio na bluzę. Może to być grafika full color lub przejścia tonalne. Nadruki na bluzach wykonane techniką DTG wyróżniają się wysoką jakością, jednak nie są tak odporne na pranie i warunki atmosferyczne, jak nadruki wykonane metodą sitodruku.

A może folia flex i flock?

Nadruk termotransferowy na bluzach z wykorzystaniem folii flex i flock jest stosunkowo tani i opłacalny przy niewielkich nakładach. Jest to technika nieco bardziej czasochłonna, jednak cechuje się dobrą jakością i żywymi kolorami nadruku. Folia typu flex jest cieńsza i pozwala na gładki nadruk. Z kolei folia flock jest grubsza i ma wyczuwalną ciekawą strukturę. Istnieje także możliwość zastosowania folii z efektem metalicznym czy brokatowym.