Jak dbać o włosy? – skuteczne porady

Dbanie o włosy

Jeżeli twoje włosy przestały dobrze wyglądać a ich końcówki są łamliwe i rozdwajające się i często się przetłuszczają lub po prostu są zniszczone i tracą na swojej kondycji, z pewnością zastanawiasz się jak dbać o włosy. Jeżeli jesteś posiadaczką farbowanych włosów musisz wiedzieć że ich pielęgnacja jest niezwykle ważna by nie doszło do ich drastycznego zniszczenia. Podpowiadamy jak dbać o włosy by zawsze były one lśniące, zdrowe i ładnie się układały.

Jak dbać o włosy?

Czynniki które wpływają na to jak wyglądają nasze włosy a także całe ciało paznokcie i skóra to między innymi działanie naszego układu hormonalnego. Hormony wpływają na to jak funkcjonuje nasz organizm, a to decyduje o tym czy nasza skóra i włosy są w dobrej kondycji. Kolejnym czynnikiem który wpływa na nasz wygląd są problemy zdrowotne a także warunki atmosferyczne. latem włosy narażone są na wysuszenie a także negatywne działanie promieni słonecznych, zimą zaś mogą zostać zniszczone przez niskie temperatury i silny wiatr. Na wygląd włosów wpływ ma również stosowana przez nas dieta jeżeli w organizmie jest za mało składników odżywczych witamin i minerałów włosy rosną wolno i są słabe. Ważna jest również profilaktyczna pielęgnacja.

Jak często myć włosy?

Nie ma określonej zasady co do mycia włosów która jest dobra dla każdego z nas. Włosy myje się wtedy kiedy one tego wymagają, tak więc to kiedy włosy się przetłuszczają i są nieświeże jest indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników a także cech biologicznych każdego z nas. Niektórzy muszą myć włosy każdego dnia a w przypadku innych zabieg ten konieczny jest jedynie kilka razy w tygodniu. Podczas mycia włosów ważne jest to by wybrać dobry szampon który nie podrażnia skóry głowy. Staraj się również myć nie tylko same włosy ale również i skórę. Korzystaj przedtem jedynie z ciepłej wody, po myciu staraj się używać odżywek które mają wpływ na stan zdrowia włosów, pomagają je nawilżyć a także regenerują.

Nawyki w pielęgnacji włosów

Jeżeli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy których kondycja nie słabnie, pamiętaj o tym by przestrzegać zasad prawidłowego mycia. Nie używaj zimnej ani gorącej wody, wybieraj szampon który jest dostosowany do rodzaju twoich włosów. Kolejną zasadą o której nie możesz zapomnieć jest olejowanie i nawilżanie włosów. Taki zabieg możesz wykonać samodzielnie w domu kilka razy na miesiąc. Na kondycję włosów wpływ ma nie tylko pielęgnacja ale również stan skóry głowy, tak więc staraj się o to by nie wdało się w nią żadne zakażenie a także nie pojawiła się reakcja alergiczna. W codziennej pielęgnacji włosów niezbędne są pianki ochronne a także serum silikonowe które stosowane są do zabezpieczenia końcówek po to by nie doszło do ich rozdwojenia.