Jak mieć białe zęby? – najlepsze sposoby

Biały uśmiech

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy z nas marzy o białym i idealnym uśmiechu. Jeżeli zależy ci na tak atrakcyjnym wyglądzie i dążysz do tego by twoje zęby były zdrowe i białe koniecznie przestrzegaj kilku ważnych wskazówek. Podpowiadamy jak osiągnąć upragniony efekt.

Białe zęby – soda oczyszczona

W domu znajduje się wiele składników, które pomagają wybielić zęby, jednym z nich jest soda oczyszczona. Pamiętaj jednak, że soda oczyszczona może znacznie uszkodzić szkliwo, które stanie się chropowate, osłabione, a także podatne na uszkodzenia. Przez to na zębach mogą pojawić się przebarwienia i problemy z próchnicą. Staraj się więc z umiarem stosować ten sposób samodzielnie w domu, ponieważ może on przynieść więcej szkody niż pożytku. Sodę na zęby można stosować nie więcej niż raz na pół roku.

Aktywny węgiel na wybielanie zębów

Mimo tego, że aktywny węgiel jest znany już od wieków to ostatnio stał się hitem w przemyśle kosmetycznym. To substancja, która wiąże liczne związki chemiczne. Zbiera ona kwasy, toksyny i barwniki, a także zanieczyszczenia, które powstają na zębach. Preparaty z węglem aktywnym, które dostępne są w aptekach są znacznie bezpieczniejsze niż pasta którą zrobisz samodzielnie w domu. Dzięki takim preparatom zmniejsza się ryzyko uszkodzenia dziąseł i szkliwa. Ponadto mają one w sobie różne dodatki, takie jak mięta lub glinka, które odświeżają oddech. Pamiętaj, że pomimo swojego koloru węgiel nie przebarwia zębów i bardzo łatwo się spłukuje. Wybierając produkty tego typu staraj się zaufać jedynie sprawdzonym firmą.

Pasty wybielające na białe zęby

Są osoby, które niestety nie wyobrażają sobie dnia bez kawy lub czerwonego wina, czy zapalenia papierosa. Warto jednak pamiętać, że u takich osób znacznie trudniej jest osiągnąć efekt białych zębów. Czy pasty wybielające będą w tym wypadku skuteczne? Niestety nie, pasty tego typu mają działanie, które może być porównywalne z sodą oczyszczoną. Są one bardziej ścieralne niż produkty które stosuje się na co dzień, jednak dają efekty inne niż soda oczyszczona. Warto pamiętać, że pasty wybielające powinny być używane okresowo. Na przykład co drugi dzień na zmianę ze zwykłą pastą. Możesz również zmieniać produkt co dwa tygodnie czyli przez dwa tygodnie stosować pasty wybielające, a przez kolejne dwa stosować zwykłą pastę. W ten sposób możesz uniknąć ścieranie szkliwa, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że na zębach nie będzie osądzał się niechciany barwnik.