Jak przywrócić dobrą kondycję skóry po szampańskiej zabawie?

Poprawa skóry

W życiu przytrafiają się sytuacje, kiedy nasza skóra potrzebuje silnego odżywienia i rewitalizacji. Zdarza się to przede wszystkim po różnego rodzaju imprezach i uroczystościach. Najczęściej chcemy wyglądać dobrze, więc nie oszczędzamy kosmetyków do makijażu. Dodatkowo, podczas zabawy dochodzi do nadmiernego wydzielania sebum, które bardzo niekorzystnie wpływa na cerę. Co dzieje się ze skórą po szampańskiej zabawie? Jakie zabiegi warto wykonać, aby poprawić jej kondycję? Czy jest szybki i skuteczny sposób na odbudowę bariery ochronnej skóry w warunkach domowych?

Przemęczona skóra – jakie są tego skutki?

Wiele się mówi o przemęczonej skórze oraz o jej słabej kondycji, którą należy poprawić. Jednak co to dokładnie znaczy? Zmęczona cera to taka, która wydaje się być szara i nieodżywiona. Niekiedy możemy zauważyć jej przesuszenie oraz podatność na uszkodzenia. Najczęściej taki stan rzeczy jest spowodowany czynnikami, które niekorzystnie na nią wpływają (np. makijaż). Na twarzy mogą pojawiać się różnego rodzaju wypryski (np. zaskórniki). Jeśli szybko nie zareagujemy to narazimy skórę na działanie wolnych rodników. W konsekwencji dojdzie do przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Warto więc wtedy wykonać różnego rodzaju zabiegi oczyszczające oraz odżywiające.

To również może Ci się przydać: Uporczywe i nieestetyczne cienie pod oczami – jak sobie z nimi poradzić? 

Sposób na zmęczoną skórę

Po imprezach najczęściej czujemy silną potrzebę poprawienia kondycji naszej skóry. W takim celu można udać się do salonu urody. Jeśli chodzi o gabinet kosmetyczny, Warszawa oferuje największy wybór zabiegów odżywiających skórę. Gdy zależy nam na pięknej i gładkiej cerze, możemy zdecydować się na oczyszczanie wodorowe twarzy, które pozwoli na uzyskanie postępów w procesie rewitalizacji skóry. Co należy robić, aby pomóc cerze się odbudować? Oto kilka prostych wskazówek:

  • unikanie używek – papierosy czy alkohol mają bardzo zły wpływ na kondycję skóry,
  • zdrowe odżywianie – jest kluczem do wymarzonej, gładkiej cery; to właśnie z pożywieniem dostarczamy skórze cennych witamin i substancji odżywczych,
  • uprawianie sportu – ruch pozytywnie wpływa na zdrowy wygląd; poprawia krążenie, dzięki czemu skóra jest odpowiednio dotleniona i w dobrej kondycji,
  • unikanie stresu – stres bardzo negatywnie wpływa na kondycję skóry; aby wyglądała zdrowiej, lepiej go unikać.

Domowe sposoby na piękną cerę

Bywa tak, że po dobrej zabawie jesteśmy zbyt zmęczeni, aby udać się do kosmetyczki. W takim przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych w warunkach domowych. Oto kilka pomysłów na zdrową skórę:

Naturalne maseczki

Domowe maseczki z naturalnych składników to świetny sposób na poprawę kondycji skóry. Mieszanki można wykonać z różnych produktów. Dobre połączenie to, na przykład, miód i mleko. Jednak istnieją też prostsze rozwiązania, a jednym z nich jest maseczka z kurzego jaja. Dostarcza ona skórze wiele cennych witamin (m.in. witaminę A).

Domowe kremy

Jeśli nasza skóra jest przesuszona, możemy w domu przygotować naturalny krem. Ma on prosty skład. Wystarczy połączyć ze sobą odpowiednie, łatwo dostępne składniki. Może to być, na przykład, masło kokosowe lub masło shea z olejkiem lawendowym lub migdałowym. Taka mieszanka będzie dużo zdrowsza od przypadkowego kremu, kupionego w drogerii.

Dbanie o prawidłowe odżywienie cery jest bardzo istotne. Jej przesuszenie i słaba kondycja powoduje szybsze starzenie się skóry. Dlatego warto inwestować swój czas w zdrowy wygląd oraz np. przeglądać rzetelne strony internetowe, aby zyskać na ten temat więcej informacji.