Jak dbać o skórę po zimie?

pielęgnacja skóry po zimie

Sezon jesienno-zimowy nie jest łaskawy dla kondycji skóry. Mróz, wiatr, deszcz i suche powietrze skutecznie mogą ją podrażnić, wysuszyć i powodować tym samym nasz dyskomfort. Nie bez znaczenia pozostaje znacznie bardziej uboga w witaminy i minerały dieta niż ma to miejsce wiosną i latem. Jak więc przygotować skórę do wiosny? Podpowiadamy.

Wiosenna pielęgnacja skóry krok po kroku

Pierwszy krok na drodze do polepszenia kondycji skóry po zimie to zabiegi pt. złuszczanie i oczyszczanie, które śmiało można wpisać na listę najważniejszych wiosennych zabiegów pielęgnacyjnych. Stanowią one metodę na znakomite dotlenienie skóry, a także wyrównanie jej kolorytu oraz wygładzenie za sprawą usunięci martwego naskórka. Trzeba jednak uważać na to, aby nie wykonywać ich zbyt agresywnie, co może wpłynąć na powstanie podrażnień. Bardzo ważne jest więc dokładne dopasowanie kosmetyków oraz akcesoriów, które będą działać zarówno w skuteczny, jak i delikatny sposób.

Kolejny etap wiosennej pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie odżywienie oraz nawilżenie. Cenny „zastrzyk” witamin i antyoksydantów jest teraz jest bardzo wskazany. Nie bez znaczenia będą też chroniące przed promieniami UV kremy oraz wszelkiego rodzaju łagodzące substancje tj. aloes, pantenol czy alantoina. Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego formułę, która powinna być zarówno lekka, jak i głęboko nawilżająca. Dobrze, jeśli krem ma w składzie np. ekstrakty roślinne, które zawierają kwas hialuronowy.

Na drodze do regeneracji skóry po zimie powinien stanąć także produkt w postaci maseczki, które to zadbają o jej dotlenienie. Jak często je stosować? Na pewno nie rzadziej niż raz lub dwa razy w tygodniu.

Wiosenna pielęgnacja skóry, a makijaż

Skóra po zimie jest dość mocno obciążona szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, więc błędem będzie jej dodatkowe hartowanie. Zrezygnujmy więc z tłustych i ciężkich podkładów, zatykających pory pudrów. Jeśli zależy nam na ukryciu niedoskonałości, wówczas sięgnijmy o mineralne kosmetyki do makijażu. Bardzo dobrze sprawdzą się też kremy koloryzujące.

Pielęgnacja skóry po zimie nie należy do bardzo skomplikowanych. Jeśli zadbamy o dobrej jakości kosmetyki, a ponadto będziemy działać systematycznie, dość szybko powinniśmy uzyskać pożądany efekt. Nie bez znaczenia pozostaje także zdrowa i zbilansowana dieta bogata w witaminy oraz minerały, a ponadto picie wody. W końcu zdrowa skóra musi być dotleniona i nawilżona.