O czym pamiętać kupując odzież patriotyczną?

Polska kilka razy w swojej bogatej historii musiała się mierzyć ze wstrząsającymi wydarzeniami, które na zawsze zmieniły jej oblicze. Choć odzyskaliśmy niepodległość ponad 100 lat temu, to fala komunizmu na nowo ograniczyła nasze podstawowe swobody obywatelskie. Jednak pomimo wielu przeciwności losu, dzięki wielkiej determinacji i walki o swoje prawa możemy dzisiaj dumnie powiedzieć, że jesteśmy Polakami. Choć pod względem poziomu patriotyzmu wciąż ustępujemy takim nacjom jak Amerykanie czy Włosi, to coraz częściej publicznie okazujemy swoją radość z faktu, że urodziliśmy się w kraju nad Wisłą. Świadczy o tym chociażby rosnąca z roku na rok liczba uczestników masowych uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia z historii Polski czy też coraz liczniej powiewające biało-czerwone flagi w polskich domach czy mieszkaniach. Odzież patriotyczna także może pochwalić się oddaną grupą zwolenników, która stopniowo wzrasta. Jednak symbole narodowe też trzeba umieć nosić. O czym zatem pamiętać nosząc ubrania patriotyczne?

Odzież patriotyczna: poszanowanie dla kraju

Wielu z nas nie ma pomysłu na to, jak godnie dzielić się swoim zadowoleniem z bycia Polakiem nie tylko „od święta”. Jednym z takich sposobów są koszulki patriotyczne, które można swobodnie zakładać do szkoły, do pracy czy na wspólne wyjście ze znajomymi. Warto jednak pamiętać, że symbole narodowe to nie byle jaka ozdoba odzieży ulicznej. Poszanowanie dla biało-czerwonych barw powinno stać się dla nas priorytetem. Co więcej, nosząc patriotyczną koszulkę, bluzę czy kurtkę powinniśmy prezentować postawę godną obywatela Polski, świecić dobrym przykładem, szczególnie dla młodszej części naszego społeczeństwa.

Odzież patriotyczna: tożsamość narodowa

Na świecie nie brakuje licznych Polonii, które nie zapominają o kraju swojego pochodzenia. Co więcej, odzież patriotyczna w przypadku polskich emigrantów to całkiem popularny sposób na podkreślenie swojej tożsamości narodowej. Koszulki z orzełkiem, bluzy w biało-czerwonej kolorystyce czy kurtki z prostymi napisami „POLSKA” to często jedyny sposób na walkę z tęsknotą za ojczyzną czy wyróżnienie się wśród w multikulturowym społeczeństwie. Warto jednak zadbać o to, by reprezentować swój kraj z największą godnością bez używania zbędnych wulgaryzmów czy promowania postaw skrajnie nacjonalistycznych.

Odzież patriotyczna: kawałek historii

Szkolne lekcje historii często są jednymi z najbardziej znienawidzonych przez uczniów. „Wkuwanie” dat czy członków dynastii królewskich nie są zbyt atrakcyjnym zajęciem dla przeciętnego kilkulatka czy nastolatka, dlatego odzież patriotyczna to szansa na przybliżenie historii naszego kraju w bardziej przystępny sposób. Motywy polskiej husarii czy najsławniejszych bitew wygrywanych przez polskich dowódców to tylko niektóre z przykładów, które mogą przyczynić się do zwiększenia świadomości najmłodszych.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/styl-casual-nie-musi-byc-nudny-czyli-jak-wyroznic-sie-z-tlumu/