Promienniki grzewcze: nowoczesne ogrzewanie domu i ogrodu

Budując lub remontując dom, każdy z nas marzy o stworzeniu przestrzeni spełniającej wymagania przyszłych mieszkańców budynku. Poczucie bezpieczeństwa oraz wysoki komfort użytkowania to cele nadrzędne, które przyświecają nam przy dobieraniu najbardziej optymalnych rozwiązań technologicznych. Jedną z najważniejszych decyzji towarzyszących nam podczas budowy domu jest wybór odpowiedniego systemu grzewczego. Świat nie kończy się tylko i wyłącznie na centralnym ogrzewaniu czy ogrzewaniu podłogowym. Coraz bardziej większym zainteresowaniem cieszą się promienniki grzewcze. Innowacyjna technologia, która pozwala nam w pełni efektywnie wykorzystać wyprodukowaną energię i przede wszystkim – ograniczyć rachunki z tytułu ogrzewania. Zatem jak działają promienniki grzewcze i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Promiennik podczerwieni – co to jest?

Jest to urządzenie techniczne, które emituje promieniowanie podczerwone. Naturalnym źródłem tegoż promieniowania jest np. Słońce, a także ogień. Potencjał tkwiący w promieniowaniu podczerwonym dostrzegli eksperci z branży grzewczej, którzy zaczęli wykorzystywać je w swoich komponentach czy w samodzielnych, pełnowymiarowych systemach grzewczych. Elektryczny promiennik grzewczy konwertuje energię elektryczną w ciepło, które z kolei przybierające formę promieni podczerwonych. Trzeba tutaj zaznaczyć, że są one niewidoczne dla oka i nie stanowią zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Długość fal emitowanych przez promiennik ciepła różni się w zależności od mocy urządzeń. Dowiedz się więcej na teoterm.com.pl

Promiennik grzewczy – czym różni się od tradycyjnego ogrzewania?

Najczęściej spotykane rodzaje systemów grzewczych w polskich domach jednorodzinnych zakładają ogrzewanie powietrza w pomieszczeniach wyposażonych w odpowiednie elementy jak grzejniki czy piecyki gazowe. Promienniki grzewcze działają zupełnie inaczej – promieniowanie podczerwone nagrzewa nie powietrze, a ściany, podłogi, przedmioty i przede wszystkim – ludzi znajdujących się na terenie domu. Tym sposobem, czas oczekiwania na pierwsze efekty włączenia promiennika cieplnego nie trzeba długo czekać – kilka chwil wystarczy, aby poczuć przyjemne ciepło rozchodzące się po naszym ciele.

Ogrzewanie domu promiennikami – ekologicznie i oszczędnie

W naszym społeczeństwie rośnie świadomość ekologiczna, co z pewnością cieszy. Budując, remontując i urządzając nasze domy również zaczynamy kłaść nacisk na rozwiązania korzystne dla środowiska naturalnego. Jednym z nich są nowoczesne promienniki podczerwieni, które zużywają niewielką ilość energii elektrycznej, a przy tym nie emitują substancji szkodliwych. Co więcej, dzięki zainstalowaniu promienników grzewczych można poważnie zredukować rachunki za ogrzewanie. Na tym etapie należy dodać, że zakup promienników może być sporym obciążeniem dla budżetu, ale warto go potraktować jako długoterminową inwestycję w dom energooszczędny.

Zobacz także: https://hydraportal.pl/promieniowanie-podczerwone-jak-wplywa-na-nasze-zdrowie/