Gdzie ustawić narożnik w salonie?

naroznik

Narożnik jest meblem o wszechstronnym zastosowaniu, który doskonale sprawdzi się w każdym salonie. Gdzie go ustawić? Gdy również zastanawiasz się nad tym, jak zaaranżować wnętrze z kanapą rogową, sprawdź porady!

Jak wybrać najlepsze miejsce dla narożnika?

Ze względu na swój kształt narożnik doskonale nadaje się do ustawienia w rogu pomieszczenia, lecz warto wskazać, że nie jest to jedyne miejsce, gdzie można go umieścić.

Wybierając mebel jak kanapa rogowa do swojego salonu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego położenie, ponieważ to właśnie od niego będzie zależał nasz komfort oraz wygląd przestrzeni.

Aby rogówka znalazła się w odpowiednim miejscu, trzeba uwzględnić przy tym także położenie innych mebli w salonie, na przykład szafki RTV, stolika, komody czy szafek na książki. Dopiero wtedy będzie można dobrać odpowiednią przestrzeń dla narożnika.

Zwróć uwagę na wymiary kanapy rogowej

Kupując narożnik do salonu, należy zawsze spojrzeć na jego wymiary. Zdarza się, że zaledwie parę centymetrów decyduje o tym, czy mebel ten będzie nadawał się do konkretnego wnętrza.

Warto pamiętać, że narożnik nigdy nie powinien być ustawiony bezpośrednio przy ścianie, innych meblach lub przy grzejniku. Należy zachować odstęp pomiędzy nim a otoczeniem, aby w ten sposób zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. W przeciwnym przypadku na ścianach i meblach mogą pojawić się pleśń, a grzejnik nie będzie odpowiednio ogrzewał pomieszczenia.

Narożniki do salonu – wersja lewa czy prawa?

Kanapy rogowe są oferowane w wersji lewej oraz prawej, co odnosi się do strony, po której znajduje się róg mebla.

W przypadku wielu kanap można samodzielnie złożyć je tak, aby róg przypadał po konkretnej stronie. Niektóre z nich wymagają jednak zakupienia ich w konkretnej wersji, której potem nie można zmienić.

Najczęstsze ustawienia narożnika w salonie

Najczęściej narożnik umieszczany jest w rogu salonu – trzeba wtedy pamiętać o tym, aby wybrać go w odpowiedniej wersji, czyli lewej lub prawej. To najczęstsze ustawienie w przypadku mniejszych salonów, na przykład w mieszkaniach.

Gdy pomieszczenie jest większe, wtedy kanapa rogowa może być umieszczona bliżej środka pomieszczenia, pozostawiając przestrzeń za nią. Wtedy można również łatwo sprzątać salon, ponieważ nie trzeba za każdym razem odsuwać mebla.

Warto jednocześnie uwzględnić miejsca, gdzie znajdują się drzwi oraz okna balkonowe, aby nie zablokować ich narożnikiem.

Wobec tego miejsce ustawienia narożnika warto wybrać jeszcze przed jego zakupem – wtedy można wybrać model odpowiadający naszym wymaganiom w pełni.