Przydatny przewijak na łóżeczko – poznaj jego zalety?

przewijak

Każdy rodzic chętnie korzystna z ciekawych gadżetów i rozwiązań, które ułatwiają opiekę nad maluchem. Warto zaopatrzyć się w przewijak na łóżeczko, który posiada wiele zalet. Czym cechuje się ten produkt? Dlaczego warto go mieć w pokoju dziecięcym? Jakie ma korzyści?

Przewijak na łóżeczko

Przewijak tego typu pozwala mieć wszystkie potrzebne przedmioty w zasięgu ręki. Dzięki temu przewijanie dziecka przebiega sprawniej i zabiera mniej czasu. Nie zapominajmy o tym, że dobrze dopasowany dodatek tego rodzaju powinien być ułożony na danej wysokości, jaka da nam wygodną pozycję. Nie należy zostawiać malucha samego na przewijaku, gdyż łatwo z niego spaść. W porównaniu do innych modeli przewijak na łóżeczko jest dosyć tani. Producenci pokrywają go specjalną folią i stosują usztywnienie, dzięki czemu dziecko zachowuje komfort. Co ciekawe, niektóre wyroby mają także zagłówek.

Za pomocą zamontowania przewijaka na łóżeczko stworzymy niewielki kącik do przewijania pociechy, gdzie  dookoła znają się potrzebne produkty. Warto rozważyć taki zakup jeszcze przed urodzeniem dziecka.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Każdy rodzic powinien postępować zgodnie z zaleceniami producenta podczas korzystania z przewijaka. To pozwoli zachować bezpieczeństwo każdego dnia. Konieczne jest właściwe zamontowanie produktu na łóżeczku i zachowanie stabilności. Osoba przewijająca pociechę musi zadbać o to, aby maluch nie spadł z przewijaka. Zazwyczaj przewijaki mają wyższe boki, jednak nawet na moment nie można spuścić dziecka z oczu. Podczas zakupu istotne jest dopasowanie przedmiotu do szerokości łóżeczka. Przewijaki są produkowane w dwóch rozmiarach na 60 oraz 70 cm szerokości łóżeczka. Najczęściej dobierane są przewijaki 60 cm.

Zakup przewijaka na łóżeczko

Wbrew pozorom zakup najlepszego modelu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zastanowić się nad maksymalnym obciążeniem przewijaka, tak aby nie okazał się on za mały. Ponadto, przewijak musi być miękki. Zasadniczo każdy model jest usztywniony, jednak cały czas zachowuje miękkość, dzięki czemu maluch odczuwa komfort. Pamiętajmy też o materiale, z jakiego wykonano produkt. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na przewijak wykonany z ceraty lub innego odpornego materiału. Oczywiście można też dokupić prześcieradełko lub przyjemny w dotyku pokrowiec.

Nowoczesne przewijaki na łóżeczko są tworzone starannie i solidnie. Konstrukcja daje wygodę zarówno dziecku, jak i rodzicu. Podczas zakupu postawmy na dobrą jakość i dopasowanie do szerokości łóżeczka niemowlaka.