3 pomysły na prezent dla żeglarza

Prezent dla żeglarza

Żeglarstwo coraz śmielej wkrada się do grona zainteresowań, a więc tym samym staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Kto raz posmakował przygody, jaką można przeżyć na wodzie, może już na zawsze zakochać się w tego typu wojażach. Co jednak kupić amatorom żeglarstwa z zacięciem? Jaki prezent powinien sprawdzić się u większości z nich? Mamy 3 pomysły na to, aby na pewno wpisać się w gusta osób, które pokochały wodę i możliwości, jakie ze sobą niesie.

Pomysł na prezent dla żeglarza – niezawodna odzież ochronna

Każdy, kto traktuje wodę poważnie wie, że odzież ochronna jest absolutnym wymogiem do tego, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz komfort. Przezorny żeglarz nigdy nie wyjdzie z portu nie tylko bez kamizelki ratunkowej, ale i odpowiedniej kurtki, nawet, jeśli żadne znaki na niebie i ziemi nie zapowiadają, że na pozór piękna, słoneczna pogoda się zmieni. Dobrej jakości kurtka chroni zarówno przed wiatrem, jak i deszczem. Na pewno większość żeglarzy ma swoje sprawdzone modele, ale w myśl powiedzenia, że od przybytku głowa nie boli, zawsze może mieć przy sobie zapasową. Tego typu prezent na pewno spisze się znakomicie. Wybierając ją oprócz oczywistej kwestii, odpowiedniego rozmiaru zwróćmy uwagę na to czy dany model jest funkcjonalny, czyli można go założyć zarówno na koszulkę z krótkim rękawem, jak i polar. Bardzo dobrze sprawdzają się także kurtki wyposażone w wysoki kołnierz

A może wynajem motorówek na Mazurach?

Mazury zyskują coraz więcej w oczach miłośników wodnych wojaży. Infrastruktura na Pojezierzu Mazurskim prężnie się rozwija co sprawia, że przyciąga niczym magnes wszystkich, którzy chcą podziwiać jego krajobrazy, jak również przeżyć niezapomnianą przygodę. Dla amatora żeglarstwa na pewno doskonałym prezentem może okazać się przejażdżka motorówką. Wystarczy znaleźć dobrą wypożyczalnię motorówek taką jak na przykład Fala Adrenaliny mieszczącą się w Mikołajkach i wykupić rejs. Wynajem motorówek na Mazurach może okazać się więc przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, idealnym pomysłem na prezent, który będzie się wspominać przez wiele lat. Wspomniana wypożyczalnia oferuje także wynajem skuterów wodnych, więc z powodzeniem można postawić na podwójną dawkę emocji.

Praktyczny prezent dla żeglarza

Kolejna propozycja, to znów stawianie na praktyczne gadżety, a mianowicie – termos. Ten przyda się na pokładzie niezależnie od pory roku. Zimą idealnie ogrzeje znajdująca się w nim herbata, natomiast latem orzeźwienie przyniesie lemoniada na bazie cytryn czy też arbuza. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli tego typu żeglarskich must have, spośród których na pewno znajdziemy odpowiedni dla obdarowanej osoby.