Dobra firma od CNC – jak ją wybrać

Dobra firma od CNC

Obróbka metalu to dość skomplikowany i różnorodny proces, dzięki któremu można uzyskać naprawdę różnorodne elementy. Choć na rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w CNC, np. cięciu laserem to wybór tej odpowiedniej wcale nie musi być łatwy.

Z roku na rok obróbka metali staje się coraz to bardziej dochodowym biznesem, głównie dzięki ciągłemu udoskonalaniu procesu obróbki, stosowaniu bardziej nowoczesnych rozwiązań, a także oczywiście bardzo dobrej sytuacji gospodarczej.

Dzięki profesjonalnej obróbce metali możemy bez większego problemu uzyskać gotowe, powtarzalne elementy dekoracyjne i konstrukcyjne – do zastosowania w szeroko rozumianym przemyśle, budownictwie czy dekoratorstwie. CNC Warszawa pozwala także na to, by produkowane elementy były w pełni funkcjonalne, bezpieczne i przede wszystkim wytrzymałe.

 

Cięcie blach laserem

Jednym z najważniejszych elementów CNC czyli szeroko rozumianej obróbki blach jest cięcie profesjonalnym laserem, np. przy wykorzystaniu lasera światłowodowego Fiber firmy Bodor P3015. Zastosowanie takiego właśnie urządzenia sprawi, że będzie można pracować na blachach o grubości 0.5 – 10 mm: stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej, aluminium.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/3-powody-aby-korzystac-z-cnc/

Cięcie laserem wykonywane jest w określonych, bezpiecznych warunkach. Sterowanie przy pomocy komputera sprawia, że możemy osiągnąć dokładnie taki efekt, jaki chcieliśmy. To przekłada się na powtarzalność, efektywność, skuteczność produkcji. Co najważniejsze cięcie, które jest wykonywane charakteryzuje się precyzją, dokładnością, brakiem niszczenia krawędzi i ogólnie niszczenia materiału. Można zatem wykorzystać w pełni dany arkusz blachy.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Przeciętny klient nie jest w stanie ocenić, czy dana firma pracująca na danym sprzęcie spełni jego oczekiwania. Stąd jeżeli nie mamy wybranej firmy z polecenia, rekomendacji to najlepszym rozwiązaniem jest określenie oczekiwań, ilości produktów, określenie terminów, a także przygotowanie projektu. To właśnie on jest najważniejszą sprawą. Drugim krokiem jest otrzymanie ofert, porównanie ich. Można również zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami, aby mieć pewność, że nasze zlecenie będzie potraktowane w sposób należyty. Jednym z innych rozwiązań jest zamówienie mniejszej partii elementów, aby przetestować możliwości współpracy. Dzięki temu unikniemy nieporozumień.