Zbiorniki na mleko – jakie są rodzaje?

dojenie krowy

Rynek produktów spożywczych jest bardzo wymagający. Obecnie konsumenci zaczęli zyskiwać większą świadomość w kwestii zakupów. W związku z tym większość firm, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów, stara się wpasować w nowe standardy jakości. Co ma wpływ na produkcję dobrego mleka?

Do czego służy zbiornik na mleko?

Na wstępie utrzymanie odpowiedniej temperatury mleka to niezwykle istotny element przed wydaniem produktu do sprzedaży. W tym celu powstały pionowe zbiorniki na mleko, które schładzają surową ciecz w ciągu 2 h po wydojeniu do maksymalnie 6°C.

Ponieważ firma RYMEK doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednie przechowywanie mleka ma znaczenie dla jakości produktu, oferuje najnowocześniejsze i sprawdzone schładzalniki mleka.

Rodzaje i charakterystyka zbiorników na mleko

W sklepie RYMEK można znaleźć wiele produktów skierowanych do właścicieli ferm mlecznych, a w tym m.in. różne rodzaje zbiorników na mleko. Są to przede wszystkim schładzalniki otwarte i zamknięte.

Pierwszy rodzaj wymaga od użytkownika każdorazowego mycia po wypuszczeniu mleka, a zamknięty posiada automatyczne czyszczenie. Modele mogą przechowywać mleko o pojemności nawet do 20 tys. litrów, a zapłata za urządzenie może być rozdzielona na raty. W ten sposób kupujący ma możliwość wygodnej spłaty sprzętu.

Zbiornik na mleko – jak wybrać najlepszy?

Dokonując zakupu zbiornika na mleko, powinno się zwrócić uwagę w szczególności na elementy funkcjonalne, takie jak np. pojemność, typ zbiornika, montaż urządzenia, zużycie energii na litr mleka, automatyczną instalację do mycia oraz pojemnik na płyn do dezynfekcji.

Warto pamiętać o tym, że najlepiej kupić taki model zbiornika, który sprosta oczekiwaniom i pozytywnie wpłynie na efektywność pracy. Jeżeli konsument ma problem z wybraniem odpowiedniego urządzenia zawsze może zasięgnąć fachowej pomocy za pośrednictwem firmy RYMEK.

Warto więc zainwestować w sprawdzony zbiornik do mleka, który zadba o najwyższą jakość produktu. Gwarantuje to przede wszystkim zadowolenie przyszłych konsumentów.