Czy ceny mieszkań od deweloperów podlegają negocjacji?

kupno mieszkania

Szukając mieszkania, chcemy zapłacić jak najmniej oraz stać się właścicielem funkcjonalnego, nowoczesnego oraz idealnie spełniającego nasze potrzeby lokalu mieszkaniowego. Na rynku pierwotnym dostępnych jest wiele różnych mieszkań, które możemy kupić od ręki. Czy deweloperzy są skłonni obniżyć cenę mieszkania? Jak negocjować z deweloperem? Na jaki upust cenowy możemy liczyć? Sprawdź!

Czy warto negocjować z deweloperem?

Mieszkania od dewelopera cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Nie ma się czemu dziwić, bo gwarantują wygodę i komfort zamieszkania. Coraz więcej inwestycji deweloperskich jest zlokalizowanych poza miastem, co jest dodatkowym atutem, bo możemy cieszyć się ciszą, spokojem i kontaktem z naturą. Negocjowanie ceny mieszkania z deweloperem jest możliwe i warto skorzystać z okazji do oszczędności, zwłaszcza w czasach, gdy ceny mieszkań z miesiąca na miesiąc rosną. Szukając domu lub mieszkania pod Szczecinem, warto sprawdzić ofertę firmy Gryf Development, która oferuje lokale mieszkaniowe w bardzo atrakcyjnych cenach.

Negocjacje z deweloperem krok po kroku…

Zawsze możemy zdecydować się na negocjowanie ceny mieszkania z deweloperem, jednak musimy wiedzieć, że proces negocjacji, wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie należy nastawiać się na spektakularną obniżkę ceny nowego mieszkania, bo aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym, nie pozwala na negocjowanie upustów rzędu kilkunastu procent od ceny nieruchomości. Najczęściej deweloperzy są skłonni udzielić 4-5% rabatu, co przy aktualnych cenach rynkowych, pozwala sporo zaoszczędzić. Warto przed rozmową z deweloperem zapoznać się z cenami konkurencji, a także wziąć pod uwagę ważne czynniki, które wpływają na cenę nieruchomości np. lokalizację i dodatkowe udogodnienia. Nie bez znaczenia jest także popyt na mieszkania w danej lokalizacji oraz standard lokalu.

Podsumowując, negocjacje z deweloperem są możliwe i warto się na nie zdecydować. Większość deweloperów ustala ceny mieszkań, biorąc pod uwagę możliwość ich negocjacji, jednak udzielony rabat najczęściej nie przekracza kilku procent. To i tak dużo, bo biorąc pod uwagę średnią cenę mieszkań, decydując się na jej negocjację, możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Do rozmowy z deweloperem musimy się odpowiednio przygotować, zapoznając się z aktualną sytuacją rynkową oraz porównując ceny z konkurencją.