Zastosowanie kuwet plastikowych

pojemniki z plastiku

Wyroby z plastiku są wykorzystywane na całym świecie. Wynika to głównie z niskiej ceny surowca oraz jego dobrych właściwości. Z plastiku produkuje się najczęściej opakowania, pojemniki i kuwety, które chętnie są wykorzystywane w magazynach i sklepach. Producenci kuwet magazynowych stworzyli produkty, dzięki którym zachowanie porządku i ekspozycja towarów jest dużo łatwiejsza.

Utrzymanie porządku w magazynie

Utrzymanie porządku w magazynie, warsztacie, sklepie, hurtowni czy biurze wcale nie jest łatwe, gdy wokół znajduje się wiele drobiazgów. Małe przedmioty mają to do siebie, że lubią się gubić, a w pośpiechu często odkłada się je w różne miejsca i zapomina o tym. Z tego właśnie powodu producenci kuwet magazynowych ułatwili pracę wielu osobom, które pracują w magazynach i którym zależy na utrzymaniu porządku.

Kuwety magazynowe można układać obok siebie lub jeden na drugim, co jest bardzo przydatne szczególnie w mniejszych magazynach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni. Układanie pojemników na sobie będzie o wiele łatwiejsze, jeżeli zakupimy ramki do sztaplowania. Dzięki nim bez problemu można ułożyć kuwety w wysokie stosy bez obaw o to, że się przewrócą. Z kolei listwy montażowe pozwolą zawiesić kuwety magazynowe na ścianie na dowolnej wysokości. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy nie mamy już wystarczająco miejsca na regałach.

Kuwety plastikowe idealne na ekspozycję sklepową

Kuwety plastikowe ułatwiają nie tylko zachowanie porządku w magazynie czy warsztacie, ale również idealnie nadają się do segregacji drobnicy w hurtowni, sklepie budowlanym czy papierniczym.

W takich kuwetach można przechowywać śrubki, gwoździe, wkręty, podkładki, nakrętki i inne akcesoria warsztatowe i budowlane, a także przybory biurowe, np. gumki do mazania, ołówki, długopisy, spinacze czy pinezki – zauważa przedstawiciel firmy Rodło z Bytomia, która jest producentem kuwet magazynowych, pojemników i skrzynek wykonanych z tworzyw sztucznych.

Sklepy spożywcze lub typowe sklepy ze słodkościami, np. z cukierkami i żelkami również korzystają z kuwet plastikowych, jednak muszą być one przeznaczone do kontaktu z żywnością i spełniać restrykcyjne normy. Takie kuwety idealnie nadają się na ekspozycję sklepową. Korzysta też z nich branża ogrodnicza i rolnicza, np. do przechowywania pasz i nasion.