Wybór wygodnego laktatora dla mamy

laktator elektryczny

Nowonarodzony członek rodziny budzi zazwyczaj wiele radosnych emocji, które przeżywa najbliższa rodzina. To jedno z niezwykłych i najpiękniejszych chwil w życiu człowieka. Na ten długo oczekiwany moment czekają rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, wujowie, ciotki a nawet nierzadko pradziadkowie. Wobec tak ważnego wydarzenia, przyszli rodzice są już zwykle dobrze przygotowani, kiedy na stole w pokoju leży w pełni zrealizowana i wypełniona lista wyprawki dla maleństwa.

A co z wyprawką dla mamy? Oczywiście przyszła mama także powinna o to zadbać. Na takiej liście nie powinno zabraknąć czystej bielizny, podkładów na łóżko, koszuli czy piżamy zmiennej, butów zmiennych, akcesoriów pielęgnacyjnych oraz laktatora, który może okazać się niezbędny już od chwili narodzin dziecka, w której laktacja się rozpoczyna.

Choć niektóre mamy mogą podchodzić do tematu laktatora nieco sceptycznie, tak naprawdę dobrze dobrany laktator bardzo szybko rozbudza i rozwija laktację. Dziecko szybko i skutecznie się najada mlekiem matki. Z kolei mama jest spokojna, że jej głodny maluszek może w każdej chwili porządnie się najeść jej wartościowym mlekiem, nawet podczas jej nieobecności.

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju laktatory elektryczne i ręczne, jednak to laktatory elektryczne wiodą prym na rynku sprzedaży. Najpopularniejszymi laktatorami są laktatory Medela, w których dzięki szeroko zakrojonym badaniom, zastosowano najbardziej zbliżony do ludzkiego odruch ssania przez niemowlę. Proces ten nazwano 2-Phase Expression, polegający na naśladownictwie rytmu i częstotliwości ssania dziecka, jako skuteczną metodę pozyskiwania mleka.

W swojej ofercie firma Medela ma do zaoferowania kilka rodzajów laktatorów, które może dopasować do siebie każda mama. Może to być laktator pojedynczy (Swing), który przyda się do sporadycznego odciągania pokarmu. Z kolei laktator podwójny umożliwia jednoczesne odciąganie pokarmu w podobnej ilości. Jest to szczególnie dobry wybór, ponieważ staje się idealny dla pracujących i zabieganych mam. Polecanym laktatorem na dwie piersi jest laktator Freestyle, który gwarantuje skuteczne oraz szybkie odciąganie pokarmu i to w możliwie najkrótszym czasie. Z kolei Medela Symphony jest polecany w pierwszych dniach od porodu, ma on na celu inicjowanie i rozwijanie laktacji w pierwszych dniach życia dziecka.

Nowością Medeli jest polecany gorset, pomocnik do odciągania pokarmu. Dzięki temu zapracowana mama może jeszcze wydajniej pokierować swoim harmonogramem codziennych zadań, nie tracąc czasu na trzymanie laktatora w ręce. Mocne zapięcie gorsetu sprawia, że laktator trzyma się we właściwym miejscu, pełniąc swoje zadanie. Dzięki technologii Adaptive-Stretch™ gorset jest dobrze dopasowany, wygodny i nie uciska.