Z czego wynika popularność okien PCV?

okna pcv

Okna stanowią bardzo ważny element w każdym domu lub mieszkaniu. Ilość przeszklonej przestrzeni zdecydowanie wpływa na wygląd wnętrza i samopoczucie mieszkańców. Wśród okien drewnianych, aluminiowych i plastikowych, to właśnie te ostatnie są najczęściej wybieranym rozwiązaniem w trakcie budowy domu, albo przy wymianie okien na nowe. Na popularność tego typu okien niewątpliwy wpływ mają liczne zalety. Warto je poznać i wybrać optymalne rozwiązanie.

Energooszczędność jako podstawowa cecha okien z PCV

Jedną z podstawowych zalet okien wykonanych z PCV jest kwestia ekonomiczna. Tego typu okna są tańsze niż te wykonane z drewna czy aluminium. Nie oznacza to jednak, że ich parametry, czy jakość wykonania są gorsze. W tym przypadku zdecydowanie tak nie jest. Okna, muszą być energooszczędne, żeby straty ciepła w domu lub mieszkaniu nie były zbyt odczuwalne. Jak wiadomo, ma to bezpośrednie przełożenie na wysokość rachunków. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła (Uw), który powinien być jak najniższy. Ważna jest też dźwiękochłonność, by móc cieszyć się spokojem. W razie potrzeby można zamówić też okna wzmocnione odpowiednimi zabezpieczeniami lub ze specjalnymi szybami. Wielu producentów nieustannie rozwija stosowane przez siebie technologie, dzięki czemu okna z PCV mają jeszcze lepsze parametry. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałość okien wykonanych z plastiku, pomimo ich stosunkowo lekkiej konstrukcji. Dzięki temu, że są odporne na działanie warunków atmosferycznych, będą służyć przez bardzo długi czas.

Wygląd też ma znaczenie, dlatego warto wybrać okna z PCV 

Wybierając okna plastikowe, można być pewnym, że będą idealnie dopasowane do konkretnych wymagań. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama kolorystyczna, istnieje też możliwość wybrania faktury, jaka będzie na ramie okna. Producenci oferują też niestandardowe kształty, pod warunkiem, że wielkość przeszklenia pozwoli na zastosowanie odpowiedniego stalowego stelaża. Dzięki temu wstawiane okna będą pasować do stylu architektonicznego danego budynku. Warto zapoznać się z ofertą okien w salonie Domega, gdzie każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Przy wyborze okien nie można zapomnieć o sposobie, w jaki będą czyszczone i konserwowane. Te wykonane z plastiku z łatwością można wyczyścić różnymi środkami, bez obaw, że zostaną uszkodzone. Konserwacja też nie przysparza większych problemów. Trzeba pamiętać  tylko o tym, by raz na jakiś czas naoliwić zawiasy.