Malowanie oczu

Jak malować oczy?

Każda kobieta pragnie by mieć pięknie pomalowane oczy i doskonale wyglądać na każdą okazję. Makijaż można wykonać na różnego rodzaju okazje takie jak wesele czy imprezy okolicznościowe .Dzięki odpowiedniemu makijażowi można podkreślić kolor oczu a także optycznie je powiększyć. Przekonaj się jak ładnie pomalować oczy.

Malowanie oczu krok po kroku

Na początku warto nakładać na oczy cienie do powiek, jednak zanim zdecydujesz się na ich zastosowanie warto nałożyć na skórę bazę pod cienie oraz puder, dzięki temu rozprowadzanie kosmetyków będzie łatwiejsze a efekty bardziej trwały. Zanim jednak położysz bazę na skórę przemyj ją dokładnie tonikiem lub płynem micelarnym. Malowanie oczu cieniem należy rozpocząć od tak zwanego bazowego koloru. Kolejnym krokiem jest nałożenie ciemniejszych odcieni a dopiero na samym końcu jasnych. Malowanie powiek zaczynamy od ich środka a następnie zaczynamy aplikować cienie do zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka. Jasne kolory kładziemy zawsze od wewnątrz, na ciemniejsze stosujemy na zewnętrzną część oka. Jeżeli mamy już pomalowane oczy cieniem kolejnym etapem jest na rysowanie kreski eyelinerem lub kredką do oczu. Jeżeli ten etap jest już skończony możesz przystąpić do tuszowania czyli malowania rzęs.

Co wybrać –  eyeliner, czy kredka?

Doskonale podkreślone oczy można uzyskać, dzięki kredce lub eyelinerowi Jeżeli chcesz uzyskać delikatny i subtelny efekt lepiej sprawdzi się kredka, gdy przygotowujesz makijaż na imprezę i chcesz osiągnąć ciemniejszy i mocniejszy makijaż możesz zdecydować się na użycie eyelinera. Pamiętaj jednak że do jego stosowania musisz mieć wprawę.

Jak malować się kredką?

W jaki sposób ładnie malować się kredką, to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Warto jednak pamiętać że przy tym kosmetyku nie trzeba mieć dużego doświadczenia. Kredka pozostawia na naszych oczach bardzo delikatną i lekko rozmytą kreskę, można jej użyć do przygotowania zarysu kreski przed nałożeniem eyelinera, to znacząco ułatwi nam wykonanie perfekcyjnego makijaż.

Jak malować oczy eyelinerem?

Eyeliner jest kosmetykiem który pozostawi na naszej powiece bardzo mocną i wyraźną kreskę. Należy go stosować po aplikacji cieni do powiek. Nawet jeżeli nie masz doświadczenia w tego rodzaju pracach, możesz w szybki sposób pozbyć się niedoskonałości które powstaną podczas malowania kreski. Staraj się podczas robienie makijażu przyglądać się czy nie ma żadnych nieprawidłowości, a jeżeli się one pojawiają możesz przetrzeć je w strategicznym miejscu patyczkiem higienicznym który został zanurzony w płynie do demakijażu.

Polecane

Kozaki wiosenne – idealne rozwiązanie na kapryśną pogodę

redakcja serwisu

Dlaczego bluzy z motywem dzikich zwierząt są tak popularne?

redakcja serwisu

Lane perfumy – dlaczego warto jest w nie inwestować?

redakcja serwisu