Szafki basenowe – czym kierować się przy ich wyborze

kabiny

Basen to miejsce tworzące dosyć specyficzne potrzeby. Przede wszystkim osoby, które go odwiedzają muszą mieć dobre miejsce, w którym będą mogły się przebrać, a także przechować swoje przedmioty na czas kąpieli. Dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie swoim klientom dobrych szafek basenowych. Czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie są najważniejsze kwestie przy wyborze szafek basenowych?

Szatnie na basenie są niesamowicie ważne i stanowią sporą część tego jaką opinię wykształcają sobie klienci na temat basenu czy też aqua parku. Bardzo ważną część szatni stanowią szafki basenowe, które pozwalają przede wszystkim na schowanie swoich cennych przedmiotów podczas korzystania z basenu nie obawiając się o to, że ktoś je ukradnie.

Dlatego wybierając szafki basenowe czy też przebieralnie powinny one być przede wszystkim solidne tak by się za szybko nie rozpadły tym samym umożliwiając znacznie prostszą kradzież ich zawartości. Nie można jednak zapominać o tym w jakim środowisku znajdują się szafki basenowe. Są one w końcu zamontowane w pomieszczeniu, w którym panuje spora wilgoć.

Jak powinny być wykonane szafki basenowe?

Aby szafki basenowe były trwałe i wytrzymały lata muszą one być wykonane przy użyciu odpowiedniego materiału takiego jak na przykład laminat HPL. Jest to rodzaj płyty, która powstaje w wyniku sprasowania nasączonych żywicą warstw papieru. Cały proces pozwala na stworzenie trwałej płyty, która zazwyczaj ma grubość 13 milimetrów. Musi on się dodatkowo odbywać przy udziale wysokiej temperatury oraz ciśnienia.

Laminat HPL to jeden z najlepszych materiałów do stworzenia szafek basenowych, gdyż jest on odporny na wilgoć, a także inne niż woda czynniki chemiczne. Odporność oznacza nie tylko to, że nie straci on swych właściwości w wyniku regularnego kontaktu z wodą, ale też to, iż nie przejmie on nieprzyjemnych zapachów w postaci chloru. Dlatego szafki basenowe są coraz częściej wykonane właśnie z laminatu HPL, a nie na przykład drewna lub materiałów drewnopochodnych.