Wywóz ścieków – jak zrobić to bezpieczne i legalne?

wywoz sciekow

Tak zwane szambo, czyli zbiornik bezodpływowy w którym zbierane są nieczystości płynne na posiadłościach dla których jest to jedyna możliwość na odprowadzenie zanieczyszczeń są bardzo niebezpieczne. Dlatego bardzo ważne jest dowiedzenie się na temat tego jak bezpiecznie i co najważniejsze legalnie przeprowadzić wywóz ścieków.

Dlaczego wywóz ścieków jest niebezpieczny?

Wiele osób nie ma o tym pojęcia, lecz wywóz ścieków w Gdańsku potrafi być bardzo niebezpieczny. Wynika to z tego, iż w szambie znajduje się niewiele tlenu, a produkty procesów beztlenowych to niebezpieczne gazy takie jak na przykład siarkowodór czy też metan. Ich wysokie stężenie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka, więc wywozem ścieków musi zająć się profesjonalista.

Z racji na niebezpieczeństwo powstające podczas opróżniania szamba firma, która oferuje wywóz nieczystości płynnych w Pomorskim musi postarać się o odpowiednie zezwolenie. Ma ono świadczyć o tym, że dane przedsiębiorstwo posiada wszelki wymagany sprzęt oraz wyszkolonych pracowników potrzebnych do bezpiecznego wywozu szamba.

Jak znaleźć firmę zajmującą się legalnym wywozem ścieków?

Aby znaleźć firmę, która może legalnie oferować wywóz nieczystości płynnych najlepiej jest skorzystać z internetu, gdzie można nie tylko odnaleźć firmy prowadzące takie usługi, lecz również dowiedzieć się czy posiadają one wymagane do tego zezwolenia. Jest to o tyle ważne, że każdy właściciel szamba, który nie posiada umowy z firmą asenizacyjną może zostać ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a w najgorszym wypadku nawet i grzywną w wysokości 5 000 złotych.

Aby firma mogła legalnie wywozić ścieki musi ona starając się o zezwolenie wykazać, iż ma umowę ze stacją zlewną, gdzie będzie oddawała nieczystości płynne do dalszej utylizacji, że posiada wymaganą w tym celu flotę pojazdów i pracowników, a także iż nie zalega ona z płatnościami składek ubezpieczeniowych czy też z płatnością należności podatkowych.