Siła tkwi w wodzie, czyli perfumy idealne na lato

Nie ma nic piękniejszego niż źródlana woda wysoko w górach, pita rękami prosto ze źródła po wielogodzinnym marszu. To orzeźwienie, zimno rozpływające się po całym ciele oraz przyjemny spiekot słońca sprawiają, że nigdy nie możemy zapomnieć podobnych obrazków. Nie inaczej jest z nietypową kategorią zapachową, jaką jest woda. Wodne perfumy nie brzmią dobrze i kojarzą się głównie z czymś nieciekawym. Czy rzeczywiście jest w tym sens?

Jakie nuty składają się na… wodę?

Wodne perfumy to przede wszystkim naturalne i syntetyczne komponenty, które zestawiono ze sobą tworząc coś wyjątkowego i niespotykanego. Oto bowiem z natury powstaje ambra, czyli wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota, która w nierozerwalny sposób kojarzy się z wielką wodą. Z drugiej jednak strony mamy do czynienia z syntetycznie uzyskiwanymi powiewami wiatru, morską bryzą czy rześkością górskiego powietrza. Do tego dochodzą delikatne nuty mydlane czy zapach świeżego prania. Bajka.

Zobacz także: https://openzone.pl/krotka-historia-zapachu-czyli-od-ogniska-do-perfum-lanych/

Czym wyróżniają się perfumy wodne

Nuty wodne to różnorodny zapach. Jednak ogólnie rzecz ujmując są one orzeźwiające, doskonałe na upalne, letnie dni, ale nadające się zarówno dla młodych kobiet, jak i dla pań nieco starszych, a także mężczyzn. Są czyste, przyjemne i często delikatnie mydlane. Nadają uczucie lekkości, zwiewności i przyjemności. Sprawiają, że człowiek czuje się nie jak na ziemi czy nawet w wodzie, ale w powietrzu, gdzie leci i nie martwi się niczym.

Szyk Armaniego

Piękny, lekki i świeży zapach. Znany na całym świecie pod nazwą Acqua di Gio. Wyjątkowo orzeźwiający i wodny właśnie. Oto doskonałe wykorzystanie tego, co daje natura, z tym co tworzy człowiek. Te perfumy to morska bryza, słoneczny piasek i śródziemnomorski temperament. W nucie głowy znajdziemy m. in. liście bananowca, fiołka czy wódkę. W nutach serca lilie, hiacynta, ylang ylang czy frezje. Natomiast nuty bazowe zdobią cedr oraz piżmo.

Nietypowe, ale bardzo inspirujące nuty wodne to przede wszystkim letni poranek i orzeźwienie, którego potrzebujemy. To przyjemne morze, górskie powietrze, źródełko z życiem. To to, czym zachwycamy się wówczas, gdy tego nie mamy.

Szukasz perfum? Odwiedź sklep internetowy hurtownialuka.pl