pellet czym jest

Prasy do pelletu – czym są?

Comerc Sp. z o.o. to firma, która produkuje między innymi prasy przeznaczone do pelletu. Są one niezastąpione szczególnie w dzisiejszych czasach. Do czego służą? Fachowcy odpowiadają.

Comerc Sp. z o.o. i prasy do pelletu

Prasy do pelletu, które oferuje firma Comerc Sp. z o.o., to nic innego jak sprzęty, które służą do wytwarzania odpowiedniego ciśnienia, które prasuje granulat pelletu oraz nadaje mu odpowiedni kształt. Sam pellet to surowiec paliwowy, którym można palić w piecu zamiast węgla lub drzewa.

Prasy do pelletu wykorzystują mechanizm hydrauliczny, który sprawia, że trociny, resztki drzewa oraz niektóre suszone części roślin mogą zostać ze sobą połączone. Tak uzyskuje się granulki, które następnie suszy się w specjalnie przygotowanych do tego suszarniach.

Takie prasy zazwyczaj wykorzystują firmy, które zajmują się wytwarzaniem tego surowca. Mogą to być również składy węgla, które coraz częściej inwestują w ten tani zamiennik węgla, który pomimo swojej niewielkiej formy bardzo dobrze ogrzewa zarówno domy, jak i firmy.

Comerc Sp. z o.o. – co jeszcze oferuje?

Firma Comerc Sp. z o.o. oferuje również wiele innych sprzętów, które służą do wytwarzania pelletu i nie tylko. Będzie to nie tylko prasa, ale również cała linia do jego tworzenia włączenie ze sterownikami. W ten sposób dba się o automatyzację w miejscu pracy.

Firma ta również ma w swojej dyspozycji ciepłownie na biomasę, które doskonale radzą sobie z ogrzewaniem wody do budynków. W ten sposób ekologicznie można uzyskać gorącą wodę w kranie. Całość również odbywa się w sposób automatyczny.

Warto także pamiętać, że firma posiada wspomniane już suszarnie, które sprawiają, że pellet jest lżejszy oraz ma lepsze zdolności cieplne w piecach. Jest on wtedy wydajniejszy przy spalaniu oraz nie stanowi problemu w przenoszeniu.

Comerc Sp. z o.o. to firma, której prasy do pelletu formują jego kształt oraz wpływają na większe możliwości uzyskiwania wysokiej temperatury.

Polecane

Zbiorniki na szambo – o czym pamiętać w czasie ich eksploatacji?

redakcja serwisu

Niepubliczne przedszkole integracyjne – jak wybrać najlepsze?

redakcja serwisu

Polerowanie kloszy reflektorów – jak to wygląda w praktyce?

redakcja serwisu