Nowoczesne lampy do wnętrz – jakie są najmodniejsze?

lampa

Poszukujesz nowych lamp do swojego salonu albo do sypialni? Zobacz, jakie nowoczesne modele są obecnie najpopularniejsze!

Lampy z okrągłymi szklanymi kloszami

Gdy poszukujesz lamp, które będą doskonale wpisywały się w nowoczesne wnętrza, ale również będą mogły posłużyć na lata dzięki ponadczasowemu wyglądowi, postaw na te z okrągłymi szklanymi kloszami w mlecznym kolorze.

Takie lampy są dzisiaj niezwykle popularne i można kupić je w wielu sklepach. Do wyboru jest wiele modeli, w tym lampy wiszące z pojedynczymi punktami świetlnymi oraz z wieloma kloszami, które tworzą przestrzenny wzór. Można też do kompletu dokupić lampy stojące na podłodze, stole oraz kinkiety.

Lampy wiszące z płaskimi kloszami

Ciekawą propozycją do wnętrza nowoczesnego mogą być również niebanalne lampy wiszące wyposażone w spłaszczone klosze. Są to zarówno modele z pojedynczymi, jak i mnogimi źródłami światłą, również zwieszonymi z jednej podstawy.

Warto sprawdzić szczególnie lampy Vibia – https://designd10.pl/vibia ponieważ to właśnie w asortymencie tego producenta można znaleźć wiele ciekawych modeli lamp w tym stylu.

Lampy wiszące z długimi kablami

Kolejnym pomysłem na aranżację nowoczesnego wnętrza będzie wykorzystanie w nim lamp wyposażonych w długie kable.

Takie lampy mogą mieć różną formę, na przykład jak lampy pojedyncze oraz te składające się z wielu punktów świetlnych. Ciekawym wyborem będą również lampy, które mają asymetryczne kable, dlatego też tworzą one oryginalne przestrzenne konstrukcje.

Lampy z kloszami z trawy, rattanu

Obecnie w nowoczesnych wnętrzach często można zobaczyć też naturalne inspiracje w postaci materiałów jak rattan, trawa. Również świetnie prezentują się one wtedy, gdy wykorzysta się je jako klosze lamp.

Takie lampy są dostępne w zróżnicowanych wariantach, na przykład mogą być one wyposażone w duży pleciony ręcznie klosz do lampy wiszącej. To świetny sposób, by wprowadzić do wnętrza naturalny, rustykalny klimat.

Reflektory oświetleniowe

Nie można też zapominać o bardzo popularnych lampach jak reflektory oświetleniowe. Producenci artykułów tego typu mogą zaprezentować je w licznych wariantach, co powoduje, że można łatwo dobrać je do swojego gustu i do miejsca montażu. Dostępne są też w wielu kolorach jak biały, czarny, srebrny, złoty.

Do dyspozycji są lampy natynkowe oraz montowane z wykorzystaniem szyn, po których można również przesuwać pojedyncze reflektory. Takie lampy bardzo dobrze sprawdzają się w dużych przestrzeniach, ale również można wybrać je do mniejszych pokojów jak na korytarz czy do łazienki.