Jakie przeznaczenie mają pompy kłowe?

pompy klowe

Za pomocą odpowiednio dobranych pomp można efektywnie i wydajnie transportować media. Czym wyróżniają się pompy kłowe, które używane są obecnie w różnych dziedzinach przemysłu?

Pompy kłowe dla przemysłu

Do kategorii pomp zaliczyć można różne typy urządzeń, dlatego też mogą być one wykorzystane również do wielu celów, zależnie od ich budowy oraz współpracy z różnymi rodzajami mediów.

W użyciu znajdują się również pompy kłowe – https://www.garenpost.com.pl/pompy-klowe.html które nie są jednak szeroko znane, ponieważ zostały one wprowadzone do sprzedaży stosunkowo niedawno i jeszcze nie są one używane powszechnie. Warto jednak poznać bliżej ich innowacyjną technologię kłową, ponieważ związana jest ona z licznymi korzyściami na tle innych typów pomp.

Jak działają pompy kłowe?

W przypadku urządzeń jak pompy kłowe mamy do czynienia z pompami wyposażonymi w dwa wirniki o charakterystycznym kształcie kłów. Poruszają się one w cylindrze w odwrotnych do siebie kierunkach, przy czym są ze sobą zsynchronizowane. To powoduje, że możliwe jest wtedy wytworzenie próżni.

Tym, co wyróżnia pompy kłowe, jest możliwość pracowania na sucho, co powoduje, że nie wymagają one dodatkowego smarowania. Toczenie kłów w pompach odbywa się też bezstykowo, co eliminuje problemy związane ze zużywaniem się części.

Sama pompa jest również odpowiednio uszczelniona, dlatego też zapewnia ona wtedy wysoką wydajność pracy. Nie ma również konieczności wykorzystywana płynów uszczelniających do komory sprężania.

Podczas pracy w pompie kłowej dochodzi zatem do sprężenia gazu w komorze sprężenia, a następnie do jego odprowadzenia.

Jakie zalety mają pompy kłowe?

Ze względu na swoją budowę oraz technologię pracy pompy kłowe wyróżniają się licznymi zaletami, które powodują, że znalazły one zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Wśród najważniejszych zalet dotyczących pomp kłowych konieczne jest wskazanie na:

  • wysoką wydajność pracy urządzenia, które pozwala na prowadzenie sprężania powietrza w bezstykowy sposób
  • ekonomiczność, ponieważ pompy kłowe nie wymagają dużej ilości energii, a przy tym nie są narażone na szybkie niszczenie na skutek użytkowania
  • łatwa eksploatacja, która powoduje, że pompy te są wydajne przez długi czas i nie wymagają wykorzystywania dodatkowych produktów do smarowania, uszczelniania
  • szerokie zastosowanie, ponieważ za pomocą tego typu pomp można prowadzić różne czynności w wielu zakładach pracy

Gdzie dostępne są pompy kłowe na sprzedaż?

Szeroki wybór urządzeń jak pompy kłowe można znaleźć bezpośrednio u producentów i dystrybutorów. Zakup możliwy jest też przez internet.