Jaką funkcję w transporcie towarów pełnią nadstawki na palety?

nadstawki paletowe

Metalowa nadstawka na paletę wykonana jest w formie składanej siatki. Tworzy 4 ściany pionowe dla każdej palety, umożliwiając pełne zabezpieczenie transportowanego i składowanego towaru. Siatkowe nadstawki paletowe pozwalają równo spiętrzać przechowywane palety z towarem i zwiększają przez to bezpieczeństwo przesyłek podczas rozładunku i załadunku. Przeczytaj więcej o roli tych praktycznych zabezpieczeń przed nierównym obciążeniem w transporcie!

Jakie znaczenie podczas transportu mają siatkowe nadstawki paletowe?

Jak wskazuje producent pojemników metalowych PPHU „PALBOX” ze Zbierska, nadstawki paletowe mogą być stosowane zarówno do drewnianych palet, jak i tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Ich zadaniem jest ochrona towarów składowanych na paletach i zabezpieczenie ich podczas transportu. Dzięki obecności nadstawek siatkowych elementy przewożone nie ulegają zniszczeniu czy uszkodzeniu pod wpływem wielogodzinnej jazdy na naczepie. Dodatkowo nadstawki siatkowe zapewniają świetną stabilność dzięki połączeniu z paletą.

Czym charakteryzują się siatkowe nadstawki paletowe?

Co ważne, nadstawki paletowe wykonane są z trwałych elementów metalowych. Ich rozmiar dopasowany jest do standardowych powierzchni palet drewnianych i wykonanych z tworzyw sztucznych. Są zgodne z normami PX-N800 i PX-N865. Cechują się również bardzo prostym montażem i demontażem, co wpływa pozytywnie na czas załadunku i rozładunku towaru. Poza tym siatkowe nadstawki paletowe są bardzo wytrzymałe, zapewniają niezbędną wentylację dla towarów i można je otwierać bez konieczności demontażu całej konstrukcji. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy zachodzi konieczność sięgnięcia po towar znajdujący się na spodniej palecie przykrytej kilkoma innymi.

Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po nadstawki paletowe?

Transport towarów na paletach charakteryzuje się koniecznością załadunku i rozładunku w różnych punktach. To wpływa na ryzyko uszkodzenia elementów, zwłaszcza tych drobnych lub bardzo kosztownych. Zabezpieczenie w postaci nadstawki paletowej sprawia, że przeładowywane towary są chronione z każdej strony. Nie ma więc ryzyka ich uszkodzenia na skutek błędu osoby posługującej się paleciakiem lub wózkiem widłowym. Konstrukcje te również bardzo prosto się składają i zajmują przy tym minimalną ilość miejsca na palecie. To pozwala na oszczędność miejsca kosztem tych elementów, które aktualnie nie są użytkowane.

Dla zapewnienia sobie wygody i bezpieczeństwa podczas dystrybucji towarów na paletach warto sięgnąć po siatkowe nadstawki paletowe. Wysoki poziom zabezpieczenia, łatwy montaż i niski koszt pomagają wnieść transport towarów na wyższy poziom już dziś!