meble

Jak wybrać najlepsze meble ogrodowe? Poznaj porady!

Zamierzasz zakupić meble do swojego ogrodu? Sprawdź, na co warto zwrócić wtedy swoją uwagę, aby umeblowanie ogrodowe mogło spełnić wszystkie Twoje wymagania!

1. Styl mebli ogrodowych

Jednym z podstawowych wyborów dotyczących wyboru odpowiednich mebli ogrodowych będzie decyzja dotycząca ich stylu.

Producenci mogą zaoferować obecnie meble w wielu ciekawych wariantach wzorniczych, na przykład firma Garden meble ogrodowe Haste oferuje w wariantach nowoczesnych, tradycyjnych, rustykalnych.

Najlepiej zatem dobrać meble ogrodowe do stylu domu oraz ogrodu, aby dzięki temu tworzyły spójną kompozycję.

2. Przeznaczenie mebli do ogrodu

Meble ogrodowe mogą spełniać zróżnicowane funkcje, dlatego też trzeba będzie również uwzględnić je przy zakupie.

Bardzo często kupowane są zestawy mebli ogrodowych wypoczynkowych, które składają się z kanapy, narożnika, foteli oraz niskiego stolika. Idealnie nadają się do relaksu na świeżym powietrzu, na przykład na tarasie, przy basenie.

Również można zdecydować się na meble ogrodowe jadalniane, które składają się z krzeseł oraz z wysokiego stołu, dlatego świetnie nadają się na wspólne spotkania przy dobrym jedzeniu.

W sprzedaży można znaleźć także leżaki i leżanki ogrodowe dla amatorów opalania się, a także komfortowe ławki ogrodowe, które mogą być wspaniałym miejscem do relaksu w ogrodzie.

3. Materiał na meble ogrodowe

Duże znacznie przy wyborze odpowiednich mebli ogrodowych ma także materiał, z którego są one wykonane. Wpływa on nie tylko na ich wygląd, ale również na trwałość.

W asortymencie Garden meble ogrodowe dostępne są w wielu wariantach – jako wykonane z naturalnego rattanu, technorattanu, czyli z tworzywa sztucznego imitującego rattan, a także z metalu, w tym z wytrzymałego aluminium. Bardzo popularne są także meble ogrodowe drewniane, które mają klasyczny, rustykalny wygląd.

Za najtrwalsze uznaje się meble ogrodowe metalowe oraz z technorattanu oraz innych tworzyw sztucznych. Mniej wytrzymałe są te rattanowe i drewniane, które warto chronić przed wpływem czynników pogodowych i okresowo impregnować.

4. Wymiary mebli ogrodowych

Wybierając meble do ogrodu, nie można też zapominać o sprawdzeniu ich wymiarów. Ma to bardzo duże znaczenie właśnie wtedy, gdy wybieramy meble do mniejszej przestrzeni, na przykład na balkon albo na taras.

5. Komfort mebli do ogrodu

Nie można też pominą

kwestii komfortu. Za najwygodniejsze meble ogrodowe uznaje się te uzupełnione o miękkie poduszki.

Poduszki do mebli ogrodowych mogą być zdejmowane, a także prane, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości. Mogą być także wykonane z odpornych na wodę materiałów.

Polecane

Promienniki grzewcze: nowoczesne ogrzewanie domu i ogrodu

redakcja

Wycieraczka na buty — jak ją prawidłowo użytkować?

redakcja serwisu

Czy nasady kominowe to obowiązkowy element systemu kominowego?

redakcja serwisu