Jak wybrać kostkę brukową do ogrodu?

Kostka brukowa do ogrodu

Wybór kostki brukowej może okazać się nie lada wyzwaniem. Okazuje się, że nie tylko kwestie designu powinny brać górę, ale przede wszystkim funkcjonalność oraz możliwości podłoża na której będzie ona układana. Czym się kierować przy wyborze dobrej jakości kostki brukowej? Podpowiadamy.

Ogrodowe nawierzchnie bardzo często są pokryte kostką brukową. Należy ona do jednych z najczęściej wybieranych materiałów. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, przygotujmy się dobrze do jej układania. Mowa przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu danego terenu na którym się ona znajdzie. Bardzo ważne jest także to, aby rozpocząć prace od znalezienia dobrą firmę, która sprzedaje ten materiał. Co ważne, świadczą także usługi brukarskie, więc albo można skorzystać z ich pomocy, albo też prosić ich o radę. To bardzo cenne, zwłaszcza, jeśli wcześniej nie układaliśmy kostki.

Kostka brukowa i podbudowa

Bardzo ważnym aspektem, jaki trzeba wziąć pod uwagę przygotowując się do układania kostki brukowej jest odpowiednie przygotowanie podbudowy. To właśnie od niej zależy to, jaka będzie jakość całej nawierzchni. Grubość jej zależy przede wszystkim od tego, z jakiego rodzaju gruntem mamy do czynienia. Nie bez znaczenia będzie także sposób, w jaki daną nawierzchnię użytkujemy.

Warto także zadbać o to, aby doszło do złagodzenia różnic w odcieniach kostki brukowej. To sprawi, że nawierzchnia w naszym ogrodzie zyska zdecydowanie bardziej naturalny wygląd. Trzeba pamiętać, że kostki brukowe nawet najwyższej jakości, pochodzące z tej samej partii po prostu nieznacznie mogą się różnić od siebie odcieniami. W końcu do ich produkcji, a dokładnie do procesu w którym dochodzi do barwienia, używa się naturalnych pigmentów.

Zobacz także: https://easyweb.pl/ukladanie-kostki-brukowej-krok-po-kroku/

Czym różnią się od siebie kostki brukowe?

Kostki brukowe różnią się od siebie przede wszystkim kształtem. Oprócz tych, które znamy i są na rynku od zawsze, można także wybierać na przykład w kształtach stylizowanych na kliny, czy też imitujący stary bruk. W ogrodzie świetnie się prezentują także kostki, które mają nieregularne kształty, ale równie dobrze radzą sobie także te, które są geometryczne. Można również wybierać spośród ekologicznych. Te charakteryzują się dużą ilością wypustów dystansowych. Na drodze wyboru powinny więc stanąć już nasze indywidualne preferencje, a także możliwości finansowe.