Jak otworzyć samochód bez akumulatora?

otwieranie auta

Rozładowany lub uszkodzony akumulator może być przyczyną wielu problemów. Nie dość, że nie ma możliwości jazdy autem, to jeszcze często nie można dostać się do pojazdu, aby przeprowadzić niezbędne naprawy, naładować akumulator, czy nawet odholować auto. Dlatego niezbędne jest awaryjne otwieranie samochodów Łódź może liczyć na pomoc ślusarzy, którzy sprawnie otworzą każde auto. Jednak, czy można samodzielnie otworzyć auto?

Jak otworzyć auto bez klucza?

Rozładowany lub niesprawny akumulator zazwyczaj uniemożliwia otwarcie samochodu, gdyż brak elektryki oznacza, że centralny zamek nie działa. W takiej sytuacji trzeba przeprowadzić awaryjne otwieranie samochodów Łódź bez klucza, aby przeprowadzić niezbędne naprawy. Można zrobić to samodzielnie, chociaż trzeba przyznać, że jest to dość trudne i wymaga sporej dozy cierpliwości. W pierwszej kolejności trzeba uchylić okno, aby możliwe było otwarcie auta od wewnątrz. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnego zestawu do otwierania okien. Można też spróbować delikatnie podważyć szybę od góry i ją zsunąć. Trzeba jednak pamiętać, że próby otwarcia okna z zewnątrz mogą skończyć się uszkodzeniem mechanizmu otwierającego i zamykającego okno. Dlatego, jeśli już podejmie się próby, to najlepiej tylko nieznacznie uchylić szybę, aby nie ryzykować awarią. Następnie należy wsadzić drut z zakrzywioną końcówką i go zahaczyć o bolec lub klamkę, a następnie otworzyć drzwi. Niestety jest to proste, tylko jak się o tym czyta lub ogląda w filmach. W praktyce czasem trwa nawet kilka godzin, a i tak kończy się porażką.

Awaryjne otwieranie samochodów Kraków

Zdecydowanie najrozsądniejszym sposobem na dostanie się do pojazdu jest wezwanie ślusarza. Fachowiec posiada wiedzę, umiejętności i doświadczenie, a ponadto wyposażony jest w odpowiednie narzędzia. Dzięki temu otwarcie drzwi jest szybkie i bez ryzyka wystąpienia dodatkowych szkód. Co więcej, z pomocy ślusarza można skorzystać o dowolnej porze dnia i nocy, gdyż usługa awaryjnego otwierania samochodów i zamków jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy wykonać jeden telefon do firmy ślusarskiej, a specjalista z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/

szybko przyjedzie pod wskazany adres i rozwiąże problem. Dzięki temu będzie można dostać się do akumulatora i go naładować lub wymienić.

Czego lepiej nie robić?

Sytuacja, w której nie można dostać się do własnego samochodu, jest bardzo stresująca, a to oznacza, że często przychodzą do głowy nie najlepsze pomysły. Czego zatem nie robić?
• Nie wybijaj szyby! Jedną z najgorszych decyzji jest wybicie szyby, gdyż naprawa jest droga i problematyczna.
• Nie otwieraj samodzielnie zamka w aucie! Wszelkie próby manewrowania w zamku w samochodzie mogą skończyć się jego poważną awarią. Niestety wymiana zamka i naprawa mechanizmu w drzwiach jest bardzo droga i znacznie przewyższa koszt usługi ślusarza.
• Nie zostawiaj auta bez opieki! Jeśli udało Ci się uchylić okno, ale nie masz możliwości otwarcia drzwi lub w sytuacji, gdy kluczyki leżą w samochodzie, to nigdy nie oddalaj się od auta. Dla Ciebie wybicie szyby, czy uszkodzenie mechanizmu okna jest nieopłacalne, ale złodziej może się tym nie przejmować.