Jak nakładać krem na twarz w sposób prawidłowy?

Krem do twarzy

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż aplikacja kremu do twarzy, który stanowi przecież podstawę codziennej pielęgnacji. Większość kobiet nie zastanawia się nad sposobem jego nakładania, powielając tym samym błędy, w wyniku których krem do twarzy nie może w pełni spełniać swoich podstawowych funkcji. Co więcej, krem używany wbrew powszechnym zaleceniom może przyczynić się do wciąż pogarszającej się kondycji wrażliwej skóry twarzy. Jak zatem stosować krem do twarzy?

Dlaczego warto wiedzieć, jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Utrzymanie dobrego stanu cery to dla wielu kobiet cel priorytetowy – nic tak nie podnosi samooceny jak idealnie gładka skóra twarzy, która w zasadzie nie potrzebuje makijażu. Chcąc zapewnić swojej skórze odpowiednią pielęgnację, nie zawsze trzeba sięgać po kosmetyki z najwyższej półki cenowej. Stosując niedrogie kremy do twarzy również można oczekiwać widocznych rezultatów, jednak aby tak się stało, muszą być prawidłowo stosowane. Mocne wcieranie produktu w skórę twarzy nie tylko może ją podrażnić, ale również utrudnić jego wchłanianie, przez co skuteczność kosmetyku spada do minimum. Co więcej, naturalny krem do twarzy stosowany błędnie może przyczynić się do zaburzenia zewnętrznej warstwy lipidowej skóry, a co za tym idzie – pojawienia się wyprysków czy reakcji alergicznych, nawet jeśli nigdy wcześniej nam się nie zdarzały.

Jak nakładać krem do twarzy – kolejność kosmetyków

Krem do twarzy, niezależnie od jego rodzaju, za każdym razem powinien być aplikowany na oczyszczoną skórę twarzy. Najczęściej sięgamy po żele czy pianki myjące, a wieczorem dodatkowo po płyn micelarny, który pozwala pozbyć się z twarzy makijażu. Skóra po oczyszczeniu wymaga przywrócenia jej naturalnego pH, w czym pomaga tonik lub hydrolat. Stonizowana skóra przygotowana jest do peelingu, nałożenia maseczki i innych zabiegów pomagających w jej dogłębnym oczyszczaniu czy nawilżaniu. Następnie na twarzy powinno „wylądować” serum, po którym przychodzi pora na krem do twarzy.

Jak nakładać krem – sposób aplikacji

W codziennej pielęgnacji liczy się nie tylko kolejność stosowanych kosmetyków, ale przede wszystkim sposób ich aplikacji. Jeśli chodzi o krem do twarzy – pod żadnym pozorem nie należy go mocno wcierać w skórę. Ale od początku – niewielką ilość produktu należy nabrać na dłoń i lekko ją rozetrzeć. Krem należy nałożyć na twarz, rozpoczynając od czoła, przez nos, policzki, aż po brodę. Następnie należy lekko wmasowywać krem w skórę, wykonując ruchy od wewnątrz do zewnątrz, nie omijając również szyi. Kremu do twarzy nie należy wmasowywać „do sucha” – po aplikacji na twarz warto wklepać produkt w powierzchnię skóry tak, aby dotarł w najgłębsze partie skóry.