Jak działa odkurzacz centralny?

odkurzacz

To nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza. Odkurzacz centralny zapewnia skuteczne oczyszczanie domu z kurzu i roztoczy, ponieważ zassany brud trafia do pojemnika odkurzacza a powietrze zostaje wydmuchane na zewnątrz. Dzięki temu unikamy cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczenia, która dotychczas mogła powodować nieprzyjemny zapach i roznoszenie alergenów. Jak działa? Podpowiadamy.

Odkurzacz centralny – dlaczego jest lepszy od klasycznego?

Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego miejsca, co bardzo utrudnia skuteczne sprzątanie. Nawet te zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma ich wszystkich.  W takim przypadku mamy sytuację podobną do obrazka obok, gdzie nasze “sprzątanie” powoduje jedynie dalsze wznoszenie kurzu, pyłków, roztoczy i innych alergenów.

Bardzo cicha praca urządzenia, jakim jest odkurzacz centralny w Szczecinie, nie jest jego jedynym atutem. Osiągamy to dzięki wygłuszonej jednostce centralnej odkurzacza montowanej najczęściej w piwnicy lub na zapleczu mieszkania. Takie rozwiązanie zapewnia, że w sprzątanym pokoju usłyszymy jedynie delikatny szum pochłanianego powietrza.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz centralny?

Używanie odkurzacza centralnego jest łatwiejsze od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu do sprzątania, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju. Po prostu wkładamy wąż ssący do gniazda w ścianie i nasz odkurzacz centralny jest gotowy do pracy. Dodatkowo w odkurzaczu centralnym siła wciąganego powietrza zawsze jest jednakowa.

System centralnego odkurzania działa na zasadzie wytarzania podciśnienia przez specjalnie skonstruowaną jednostkę centralną. Powietrze z zanieczyszczeniami jest transportowane przez system rur PCV do odkurzacza centralnego, gdzie następnie przechodzi proces filtracji. Podobnie działaj grzejniki elektryczne w Szczecinie, które także trzeba odpowiednio filtrować.