Jak dbać o rzęsy? O czym musisz pamiętać?

Jak mieć długie rzęsy?

Każda kobieta pragnie mieć długie i grube rzęsy. Dlatego panie sięgają po najlepsze tusze do rzęs, których zadaniem jest zapewnić niepowtarzalny efekt. Warto jednak wiedzieć, że bardzo często te kosmetyki nie dają odpowiedniego efektu. Istnieje wiele sposobów które pomagają naturalnie wydłużyć rzęsy. Dzięki nim kobiety mogą cieszyć się zalotnym spojrzeniem jak z reklamy. Jak dbać o swoje rzęsy tak aby zawsze były grube i gęste nawet bez malowania.

Olejek rycynowy na długie rzęsy

Jak dbać o rzęsy- takie pytanie zadaje sobie każda kobieta przynajmniej raz w życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, że panie pragną mieć długie rzęsy, ponieważ przyciągają one spojrzenie. Jednak by osiągnąć wymarzony efekt konieczna jest prawidłowa pielęgnacja. Nie trzeba sięgać po drogie odżywki. Znacznie lepiej sięgnąć po naturalne preparaty, takie jak olejek rycynowy, który jest niezastąpionym źródłem witamin i minerałów. Preparat ten można przelać do zużytego opakowania po tuszu do rzęs. A czystą szczoteczką nakładać preparat każdego dnia- najlepiej wieczorem. Trzeba również pamiętać by rano dokładnie zmyć resztki preparatu z rzęs, które mogą doprowadzić do zapalenia. Efekty stosowania olejku rycynowego można zauważyć już po miesiącu.

Odżywka na długie rzęsy

Na rynku istnieje również wiele gotowych odżywek do rzęs. Mimo różnorodnych firm i preparatów składy tych kosmetyków nie różnią się od siebie, więc nie zawsze warto wybierać najdroższe produkty. Odżywkę najlepiej nakładać na rzęsy wieczorem. Jeżeli chcesz by efekt kuracji był widoczny jak najszybciej to musisz stosować ją regularnie przynajmniej przez miesiąc. W tym przypadku także musisz pamiętać by zmyć ten kosmetyk z rzęs przy porannej pielęgnacji.

Witamina B na długie rzęsy

Jeżeli nie chcesz wydawać całej swojej wypłaty na kosmetyki pielęgnacyjne, ale nadal marzysz o pięknych i zadbanych rzęsach, jest na to doskonały sposób. Po prostu sięgnij po witaminę B, która dostępna jest w aptekach, a także sklepach z kosmetykami. Witamina B stosowana jest do wzmocnienia rzęs, jej regularne stosowanie sprawia, że nie będą one wypadać, a po miesiącu będą zwiększać swoją gęstość. Kolejnym preparatem o podobnym działaniu jest pantenol. Można go znaleźć w płynnej postaci w sklepach internetowych i drogeriach. Bardzo łatwo można go nakładać na rzęsy stosując go tak samo jak odżywkę czy olejek rycynowy. Zadaniem panteonu jest odbudowa i skuteczne uzupełnienie struktury rzęs. Dzięki niemu stają się on gęste, dłuższe i bardziej wytrzymałe.