Gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Wyrzucanie odpadów z budowy

Budując dom lub dokonując remontu lub wykończeń wnętrz możemy produkować bardzo duże ilości odpadów, które z biegiem czasu muszą być z budowy usunięte. Najpopularniejszym sposobem na ich pozbycie się jest wynajem specjalnego kontenera.

Na rynku funkcjonuje wiele miejsc, gdzie można wyrzucić śmieci pobudowlano-remontowe, a także pozbyć się np. zalegającej stali, gruzu. Wiele osób chętnie przyjmuje stare okna PCV lub drewniane, drzwi, meble, a także pozostałe wyposażenie. Jednak w trakcie prac remontowo-budowlanych powstaje bardzo duża ilość odpadów, z którymi nie wiadomo co zrobić. Należą do nich między innymi:

– odpady z cegieł, pustaków ceramicznych,
– resztki niewykorzystanych klejów, gipsów, zapraw,
– ścinki profili aluminiowych i stalowych,
– ścinki płytek, płyt gipsowo-kartonowych,
– resztki farb, lakierów,
– ścinki listew czy paneli podłogowych,
– papierowe worki.

Wywóz odpadów jest wtedy znacząco utrudniony. Choć część z wyżej wymienionych rzeczy można oddać chociażby do miejskiego punktu zbierania odpadów to po pewnym czasie staje się to problemowe, gdyż takie punktu nie wszystko mogą przyjąć, a poza tym obowiązują w nich ograniczenia.

Rozwiązaniem jest więc wynajem kontenera na gruz lub inne odpady pobudowlane. Można to zrobić korzystając z usług wyspecjalizowanej i doświadczonej firmy. Więcej na stronie https://ekoraff.pl/

Zobacz także: https://www.world360.pl/czym-sie-kierowac-wybierajac-kontener-na-budowe/

Wynajem kontenera na gruz i inne odpady

Wynajem kontenera na gruz i inne odpady budowlane to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na szybkie i skuteczne, a także najmniej czasochłonne pozbycie się zalegających odpadów z budowy. Dzięki takiej współpracy możemy zamówić dowolnej wielkości (istnieją kontenery o różnej pojemności) kontener, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Plusem takiego rozwiązania jest również to, że nie musimy się przejmować segregowaniem odpadów i wrzucić do kontenera praktycznie wszystko (z wyjątkiem rzeczy, które ewentualnie zostały zabronione przez firmę, np. substancje łatwopalne, szkło tłuczone, eternit). Przed rozpoczęciem współpracy warto dowiedzieć się o cenę takiej usługi, czas na który jest podstawiony kontener. Kontener warto ustawić w takim miejscu, aby był blisko miejsca budowy, plusem jest również zapewnienie sobie swobodnego dostępu do kontenera. Do głównych zalet można więc zaliczyć:

– szybkość dostawy i odbioru,
– brak konieczności segregacji śmieci,
– możliwość wyrzucenia odpadów wielkogabarytowych,
– dobry stosunek ceny do jakości usługi.