3 kroki, aby uniknąć kradzieży na budowie domu

Ochrona na budowie

Budowa własnego domu to marzenie większości z nas. Gdy już jesteśmy na etapie jej realizacji warto pomyśleć o prawidłowym zabezpieczeniu budowy, aby nie narazić się na kradzież materiałów budowlanych, elektronarzędzi bądź pozostałego wyposażenia. Jest to szczególnie ważne, gdy budujemy do metodą gospodarczą.

Budowa domu do długotrwały proces, który wraz ze wszystkimi pracami wykończeniowymi może trwać wiele lat. Choć w miarę upływu czasu budowany dom jest coraz lepiej zabezpieczony (posiada okna, drzwi antywłamaniowe, ogrodzenie, system monitoringu) to zwłaszcza na początku jesteśmy narażeni na to, że budowa może zostać okradziona, a my poniesiemy bardzo realne straty finansowe i materiałowe. Rozwiązaniem, które pozwala uniknąć tak przykrej sytuacji jest chociażby montaż ogrodzenia tymczasowe, ogrodzenia budowlanego. Można również zainwestować w kontener budowlany lub wiatę blaszaną.

Ogrodzenie tymczasowe, budowlane

Warto pamiętać, że ogrodzenie placu budowy jest również wymagane ze względu na przepisy polskiego prawa budowlanego. Choć wiele osób decyduje się na połowiczne zastosowanie słupków drewnianych oraz siatki budowlanej – stalowej, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm oraz inwestycja w ogrodzenia budowlane, tymczasowe. Taki system ogrodzeń jest kompleksowy i może zawierać np. pełne (chroniące przed widokiem na budowę) przęsła, bramy oraz furtki, jak również wszelkiego rodzaju akcesoria montażowe. Ogrodzenie budowlane, które jest systemowe:

– jest stabilne, odporne na silne podmuchy wiatru,
– jest odporne na próbę przewrócenia,
– chroni skutecznie przed dostaniem się na budowę,
– utrudnia wyniesienie materiałów budowlanych,
– jest proste w montażu i demontażu.

Ogrodzenie budowlane można wynająć na określony okres, a potem je zwrócić. Nie ma więc konieczności późniejszego magazynowania.

Zobacz także: https://www.world360.pl/ogrodzenie-budowlane-wynajem-czy-kupno/

Kontener budowlany i garaż blaszany

Jednym z ciekawych rozwiązań jest wynajem małego kontenera budowlanego bez okien, za to z porządnym zamknięciem i przechowywanie w nim wszystkich najbardziej wartościowych rzeczy z budowy, np. drogich płytek, armatury, ceramiki, elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych. Dodatkowym plusem jest to, że materiały nie będą zalegać w nieodpowiednich miejscach i nie będą narażone na działanie niekorzystnych warunków. Bardzo dużą popularnością cieszą się również garaże blaszane, które mają bardzo dużą pojemność, są zamykane, później mogą służyć natomiast garażowaniu samochodu.