Filtracja sprężonego powietrza

sprezone powietrze

Filtracja sprężonego powietrza pozwala utrzymać sprawność substancji na należytym, wysokim poziomie. Filtry dokładne, superdokładne czy separatory wody – w zależności od pożądanej klasy czystości można je ze sobą szeregowo łączyć. Bogaty program filtrów sprężonego powietrza sprawia, że można znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdej wymaganej klasy. Jakie zalety mają filtry sprężonego powietrza?

Jaki filtr sprężonego powietrza jest potrzebny?

Dobór filtrów sprężonego powietrza zależy głównie od wymaganej klasy czystości. Do separacji cieczy i cząsteczek stałych potrzebna jest klasa 4. – .4. Łączy się separatory wody W i filtry zgubne C. W celu ogólnej separacji kondensatu oraz cząsteczek stałych przed osuszaczami, zaworami czy narzędziami, niezbędna jest z kolei klasa 2. – .2. Poza separatorem wody i filtrem zgubnym łączy się też filtr dokładny F. Niezawodne oddzielenie kondensatu czy aerozoli olejowych, wymaga z kolei klasy 1. – .2. i połączenia z filtrem dokładnym S. Aby uzyskać powietrze wolne od oleju i zapachów klasy 1. – .1., trzeba z kolei zastosować filtry sprężonego powietrza z węglem aktywnym A/V, przeciwpyłowe RS i sterylne SR.

Dobre filtry sprężonego powietrza – czym się wyróżniają?

Dobrej jakości filtry sprężonego powietrza to niskie koszty eksploatacji, długa żywotność, wysoka niezawodność procesu i uniwersalność. Wkłady powinny być zwalidowane przez niezawodny instytut zgodnie z normą ISO 12500 i posiadać doskonałe wyniki w zakresie wydajności i różnicy ciśnień. Wytrzymała obudowa filtrów w zależności od specyfikacji instalacji, dostępna jest w wersji z gwintem lub kołnierzem. Aerozole czy cząsteczki stałe – elementy filtracyjne powinny być zoptymalizowane pod kątem materiałów i koncepcji, aby niezawodnie usuwać wszystkie niepożądane składnik ze sprężonego powietrza. Wysokiej jakości filtry oferuje m.in. dystrybutor technik sprężonego powietrza BEKO TECHNOLOGIES, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Filtry sprężonego powietrza – gdzie kupić?

Filtry sprężonego powietrza powinny wyróżniać się zwiększoną skutecznością, dlatego warto korzystać z usług doświadczonych dystrybutorów. Specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się projektowaniem, produkowaniem i sprzedażą filtrów zapewniają bezpieczeństwo i efektywność całego procesu. Dodatkowo profesjonaliści oferują fachowe porady i wykwalifikowany serwis.