Bongo z podwójną filtracją – czym jest i jak działa?

bongo

Palenie suszu konopnego z pomocą bonga jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na jego palenie. Wynika to z obecności, która bardzo dobrze radzi sobie z filtrowaniem dymu, który powstaje podczas podpalania suszu znajdującego sie w cybuchu. Znacznie większą filtrację może jednak zapewnić bongo z podwójną filtracją. Czym ono jest i jak działa?

Gdzie kupimy bongo z podwójną filtracją?

Przede wszystkim, aby sprawdzić możliwości, które daje nam bongo z podwójną filtracją, trzeba je wpierw kupić. Bez tego nie będziemy zbytnio świadomi tego, jak ono wygląda oraz działa. W jakim miejscu kupić jednak bongo z podwójną filtracją? Wybór jest nieco trudniejszy niż przy wyborze zwykłego bonga, gdyż to z podwójną filtracją jest nieco rzadziej spotykane.

Jednym z najlepszych wyborów, gdy chcemy zaopatrzyć się w bongo z podwójną filtracją jest sklep internetowy przeznaczony do miłośników palenia, a także konopii i tytoniu w przeróżnej postaci. Takie sklepy posiadają bowiem niesamowicie bogatą ofertę bong, co sprawia, że korzystając z niej bez problemu kupimy bongo z podwójną filtracją.

Czym jest i jak działa bongo z podwójną filtracją?

Bongo z podwójną filtracją warto porównać do bonga klasycznego. W nim mamy jedynie pojedynczą filtrację, gdyż jedyny element filtrujący to woda, która znajduje się w dzbanie. O ile faktycznie jest ona dość skuteczna, tak nie sprawia, że dym się schładza, czy też pomija ona podczas filtracji wiele niebezpiecznych związków. Właśnie dlatego stworzono bonga z podwójną filtracją. W nich znajdziemy po prostu dodatkowy system filtracyjny.

Dodatkowy system filtracyjny, który zawiera bongo z podwójną filtracją może mieć różną postać. W niektórych spotkamy po prostu węgiel aktywny, który przy wyjściu dymu z rurki cybucha absorbuje wiele niebezpiecznych związków. W innych zamiast tego stosuje się specjalne dyfuzory, które mają wiele zalet, gdyż nie tylko oczyszczają dym z różnych substancji, ale też chłodzą go poprzez rozbicie go na cząsteczki.