Bateria wysoka do umywalki – gdzie się sprawdzi?

bateria umywalkowa

Łazienka to nie tylko wybór odpowiedniej umywalki, sedesu, bidetu czy kabiny prysznicowej. To także dobór odpowiednich dodatków, a wśród nich baterii łazienkowej. Bez względu na to, czy urządzasz łazienkę od podstaw, czy jedynie ją odświeżasz, pamiętaj, że dobre baterie łazienkowe muszą być wytrzymałe, funkcjonalne i pasować do aranżacji. 

Jakie baterie do umywalki sprawdzą się w łazience?

Wybór idealnej baterii łazienkowej nie jest prosty. Możemy wybierać pomiędzy różnymi stylami – może to być bateria wysoka do umywalki, bateria klasyczna, bateria z kurkami lub bateria typu retro. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Powinien być trwały i odporny na działanie warunków panujących w łazience. Bateria musi być trwała, w końcu jest używana kilkanaście razy dziennie. Dodatkowo materiał, z którego jest wykonana powinno dać się łatwo wyczyścić. Wybierając baterię łazienkową, warto wybrać te droższe, gdyż będziemy mieć pewność, że materiał użyty do ich produkcji jest dobrej jakości. Sposób wykonania niektórych elementów, przekłada się na żywotność baterii.

Kupując baterię łazienkową, nie możemy kierować się jedynie designem. Jednak bateria jest swoistym elementem dekoracyjnym łazienki, dopełniającym jego aranżację. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na jej wygląd, pamiętając, że armatura powinna współgrać z aranżacją łazienki.  Najważniejsze jest, dopasowanie baterii do umywalki, i do stylu, w którym zostało urządzone wnętrze.

Wysokie baterie łazienkowe – gdzie się sprawdzą?

Sklep z armaturą łazienkową oferuje wiele różnych rozwiązań. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wysokie baterie łazienkowe. Olśniewają swoim wyglądem, dlatego sprawdzą się w przypadku łazienek urządzonych w stylu glamour, jak również w stylu nowojorskim czy stylu boho. Proste geometryczne kształty wspaniale wpasują się do stylowego, minimalistycznego wnętrza. Są idealnym rozwiązaniem, jeśli mamy do zagospodarowania dużą przestrzeń kąpielową. Sprawdzą się w przypadku modnych ostatnio, obszernych, głębokich umywalek.