Aplikacje, które ułatwiają życie kobietom

Aplikacje na telefon dla kobiet

Brak czasu i nadmiar obowiązków to codzienność wielu kobiet. Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego trudno zorganizować czas tak, aby sprostać wszystkim wymaganiom życia codziennego. Nikt nie jest idealny, a zapomnieć o czymś zdarza się niemal każdemu. Na szczęście technologia rozwinęła się do takiego stopnia, że dysponowanie czasem i obowiązkami staje się dużo łatwiejsze. Z pomocą przychodzą darmowe aplikacje na smartfony, bez których większość współczesnych kobiet nie wyobraża sobie życia.

Kalendarzyk miesiączkowy

Czasy, kiedy każda kobieta zapisywała przebieg swojego cyklu miesiączkowego dawno minęły. Obecnie można w zaledwie kilka sekund zainstalować sobie aplikacje na telefonie stworzone z myślą o kobietach i ich comiesięcznych potrzebach. Z pomocą elektronicznego kalendarzyka miesiączkowego można zapisywać początek i koniec miesiączki czy towarzyszące jej objawy. Aplikacje do śledzenia cyklu miesiączkowego na podstawie regularnie wprowadzanych informacji samodzielnie obliczają długość cyklu czy wyliczają dni płodne i owulację. Zatem w każdej chwili możemy sprawdzić, ile dni pozostało nam do rozpoczęcia następnej miesiączki czy sprawdzić szansę na zajście w ciążę.

Aplikacje „odchudzające”

Nie oszukujmy się – każda kobieta marzy o idealnej sylwetce. Prawdą jest również to, że nie zawsze mamy szansę na wprowadzanie planu odchudzającego w życie. Dlatego też powstały aplikacje na smartfony, dzięki którym można stworzyć odpowiedni plan żywieniowy i komponować posiłki w oparciu o zawarte tam przydatne wskazówki. Tego typu „apki” zazwyczaj dysponują listą produktów spożywczych wraz z ich kalorycznością i zawartością składników odżywczych.

W wirtualnych sklepach pojawia się również coraz więcej aplikacji monitorujących naszą aktywność fizyczną w ciągu dnia. Licznik kroków to prawdziwy hit wśród kobiet, które pragną zachować nie tylko dobrą sylwetkę, ale również zadbać o swoje zdrowie. Nie brakuje również aplikacji z przygotowanymi zestawami treningowymi, które można wykonywać w zaciszu domowym. Niezwykle popularne są również aplikacje śledzące naszą aktywność fizyczną na zewnątrz jak jazda na rowerze czy bieganie – monitorują nasze tempo, a także ilość spalonych kalorii.

Aplikacje zakupowe

Zakupy w zatłoczonych supermarketach czy centrach handlowych coraz częściej przyprawiają nas o gęsią skórkę. Na szczęście zakupy stacjonarne to nie jedyny sposób na zaopatrzenie lodówki czy garderoby. Coraz więcej sklepów tworzy aplikacje na smartfony, dzięki którym można za pomocą kilku kliknięć kupić nowe buty czy kosmetyki. Apki zakupowe posiadają jeszcze jedną, ważną cechę – powiadamiają o dostępnych promocjach, a także oferują udział w programach lojalnościowych. Zakupy poprzez aplikacje można zrobić jadąc autobusem do pracy czy leżąc przed telewizorem.

Aplikacje – „motywatory”

Wiele kobiet skarży się na swój słomiany zapał – im dalej w las, tym motywacja jest mniejsza. Dlatego też stworzono aplikacje, dzięki którym możemy śledzić swoje postępy w danym postanowieniu, a w chwilach zwątpienia otrzymać odpowiednią dawkę motywacji. W tego typu aplikacjach na telefon można z dumą skreślać kolejne dni zbliżające nas do upragnionego celu, co daje wielkiego „kopa” do działania. Nikt nie jest idealny, dlatego też może zdarzyć się gorszy dzień, którego niestety nie można „odhaczyć” w aplikacji. Porażki, wbrew pozorom, mogą motywować ze zdwojoną siłą, dlatego też w obu przypadkach warto mieć taką aplikację pod ręką ( a raczej w telefonie).