Zastosowanie maski spawalniczej

maska spawalnicza

lotnych, które stanowią efekt uboczny spalania substancji, która zasila spawarkę. Dodatkowo, trzeba pamiętać, iż proces spawania wiąże się z bardzo jasnym światłem, które oślepia. Bez odpowiedniej ochrony nie byłoby możliwe precyzyjne wykonanie zlecenia. Dlaczego maska spawalnicza zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

Jaką maskę spawalniczą wybrać?

Bardzo dużo zależy od tego, do jakiego rodzaju prac ma być użyta. Różnego typu realizacje spawalnicze są powszechne w sektorze motoryzacyjnym, budowlanym, czy stoczniowym. W wielu przypadkach praca zawodowego spawacza wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi przy urządzeniu, którym jest spawarka. Producenci masek świadomi są wszelkich aspektów, które związane z maską, mają realny wpływ na komfort pracy. Najważniejszym elementem jest oczywiście część ochronna twarzy i oczu. Jednak warto zwrócić uwagę na rodzaj zaciemnienia. Obecnie coraz bardziej popularne są osłony, które wykonuje się z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają o wiele lepszą widoczność, niż starsze modele, dodatkowo kąt widzenia jest większy. Dzięki temu łatwiej kontrolować proce spawania, jak też wykonywać poszczególne prace z odpowiednią dbałością o jej jakość. Innym, ważnym aspektem są filtry wykorzystane przy okazji masek. Z uwagi na różnego typu gazy, jak też inne odpady, które unoszą się w powietrzu, w celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy, coraz częściej maski spawalnicze wyposażone są w system filtrów.

Maska spawalnicza – najważniejsze cechy

Przede wszystkim ochrona twarzy i oczu. Dzięki przyciemnianej szybce praca przebiega sprawniej, pomimo dużej ilości światła, które powstaje w trakcie spawania. Dodatkowe wzbogacenie maski o filtry ułatwia oddychanie pomimo gazów stanowiących efekt uboczny spalania medium, które zasila spawarkę.