Z jakich materiałów produkuje się systemy rynnowe?

system rynnowy

Troska o system rynnowy jest niezwykle istotnym zadaniem. Nie chodzi tylko o fakt, że system rynnowy powinien być drożny. Problem z rynnami może przełożyć się nawet na pojawianie szkodliwej wilgoci. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jakie konsekwencje wywołuje wilgoć. O czym należy pamiętać podczas przeglądania systemów rynnowych?

Materiały na system rynnowy

Mowa o temacie, w przypadku którego można odnieść się do wielu spraw i jedną z nich są niewątpliwie materiały. Czy wiesz, z jakich materiałów wykonuje się systemy rynnowe?

Orynnowanie można wykonać z blachy aluminiowej, tworzywa sztucznego, stalowej ocynkowanej, miedzianej czy cynkowo-tytanowej. Jak łatwo zauważyć, możliwości jest całkiem sporo. Oczywiście wybór materiału zawsze niesie za sobą określone konsekwencje. Jeżeli wybór pada na blachę aluminiową, istotne jest choćby to, że rynny kupuje się jako gotowe i potem łączy nitami. Do tego można też dodać uszczelnienie. Gdyby wybór padł na rynny z blachy stalowej, znaczenie ma np. dodatkowe ocynkowanie i pokrycie plastisolem. Przy rynnach z blachy stalowej bez problemu znajdziemy różne kolory, co powoduje, iż łatwiej znaleźć coś pasującego do koloru elewacji. Musisz dokładnie zdawać sobie sprawę z tego, czego chcesz.

Zmiana pokrycia dachowego?

Warto też zatrzymać się przy pokryciach dachowych. Czy twoje pokrycia dachowe nie wymagają zmiany? Jeżeli myślisz nad czymś nowym, może pora zainteresować się pokryciem dachowym bitumicznym? Nie ma rozwiązań idealnych, ale w przypadku tego rodzaju pokrycia można rozmawiać o niewielkim ciężarze, dobrej hydroiozlacyjności i elastyczności. To wszystko powoduje, że łatwiej rozmawiać o dopasowaniu się do wszelkich nierówności podłoża. Pokrycia dachowe bitumiczne to także stosunkowo niska cena oraz minimalna ilość opadów, zapewniająca wysoką efektywność krycia.

Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, zawsze można liczyć na profesjonalne wsparcie. Osoby odpowiedzialne za sprzedaż pokryć dachowych powinny gwarantować fachowe doradztwo.