Wybieramy zamki do drzwi wejściowych – na co zwrócić uwagę?

zamek do drzwi

Każdy z nas pragnie czuć się we własnym domu czy mieszkaniu bezpiecznie, dlatego też warto zrobić wszystko, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko włamania czy rabunku. Nie bez znaczenia okazuje się tutaj jakość zamontowanych elementów stolarki drzwiowej i okiennej, jak również trwałość i poziom zaawansowania zastosowanych w nich zabezpieczeń. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, należy zadbać o wybór odpowiedniego zamka do drzwi zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Zamki do drzwi wejściowych – poziom bezpieczeństwa

Zamek do drzwi to nieodłączny element ich wyposażenia, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed wtargnięciem do budynku intruzów. Wybierając zamki do drzwi zewnętrznych należy zatem wziąć pod uwagę ich konstrukcję oraz liczbę punktów ryglowania, co pozwala wyeliminować ryzyko włamania niemal do zera. Bardzo popularnym rozwiązaniem okazują się zamki drzwiowe listwowe, które z łatwością można dopasować do materiału, z którego zostały wykonane drzwi wejściowe.

Na rynku znajdziemy rozwiązania dedykowane skrzydłom drewnianym, PVC czy drzwiom balkonowym, dzięki czemu możemy kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo wszystkich domowników. Zamki do drzwi listwowe to nie tylko idealne rozwiązanie antywłamaniowe, ale również takie, które pozwala na zwiększenie komfortu akustycznego i cieplnego w mieszkaniu.

Zamki do drzwi zewnętrznych – jakość wykonania

Zamek do drzwi to taki element, który podlega codziennej, nierzadko intensywnej eksploatacji, dlatego też przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wytrzymałość. Wysokiej jakości modele wyprodukowane z gatunkowo najlepszych i najtrwalszych materiałów gwarantują nie tylko długi czas użytkowania zamka, ale również zwiększają stopień zabezpieczenia antywłamaniowego. Przed zakupem zamka warto zatem sprawdzić, czy wykazuje się on optymalną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, w tym użycie wytrychów czy wierteł stosowanych przez złodziei, a przy tym jest łatwy w codziennym użytkowaniu.

Zamek do drzwi wejściowych a charakterystyka drzwi

Niezwykle ważnym aspektem okazuje się dobór zamka względem specyfiki drzwi. Nieodpowiednio dopasowany model będzie nie tylko łatwym kąskiem dla włamywaczy, ale przede wszystkim może stanowić zbyt duże obciążenie dla zastosowanego skrzydła. Zamek do drzwi należy zatem dobrać odpowiednio do rozmiaru i wagi drzwi w taki sposób, aby stały się jego integralną częścią i wysokiej jakości zabezpieczeniem na wypadek obecności osób niepożądanych.