Własny sklep – jak utrzymać w nim czystość?

Utrzymanie czystości w sklepie

Posiadanie własnego sklepu z asortymentem budowlanym, przemysłowym bądź spożywczym to bardzo popularna forma prowadzenia biznesu w Polsce. Prowadzenie sklepu nie jest jednak czynnością bardzo prostą, wymaga systematyczności, determinacji, dbałości o porządek.

Prowadzenie sklepu to tylko z pozoru dbanie o braki materiałowe na półkach i sprzedawanie przy kasie. Na ten właśnie biznes składa się bardzo wiele czynników, których wchodzący do sklepu klient najczęściej nie widzi, a które mają zasadniczy wpływ na to, jak sklep funkcjonuje i jak wygląda – typowo wizualnie oraz w oczach klientów. Jednym z najważniejszych aspektów jest kompleksowe i systematyczne utrzymywanie czystości w sklepie – musimy o to dbać niezależnie od tego, jaka jest pora roku i jakie warunki panują na zewnątrz.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Sklep jest miejscem, w którym nawet w ciągu godziny może przewinąć się kilkadziesiąt osób. Utrzymanie czystości w sklepie – nawet przy takiej ilości klientów nie jest zadaniem prostym, a wymagającym odpowiedniej logistyki, wykorzystania odpowiednich środków czystości, płynów odłuszczających, narzędzi. To, jak wygląda czystość w sklepie w zależności od sytuacji może zachęcić do dalszych zakupów bądź zniechęcić. Nikt bowiem nie chce chodzić po sklepie, gdzie jest tłusta i ubrudzona podłoga, buty lepią się do płytek, klamki i poręcze nie są myte i dezynfekowane, a szyby przypominają raczej warsztat stolarski. Sklep powinien być wolny od takich widoków.

Zobacz także: https://www.oceanstudio.pl/srodki-czystosci-do-firmy-gdzie-je-kupowac/

Jak utrzymywać porządek?

Wszystko oczywiście zależy od ilości obsługi oraz wielkości sklepu, jaki posiadamy. Inaczej będzie wyglądać utrzymanie czystości w osiedlowym sklepiku, inaczej w dyskoncie, inaczej w sklepie budowlanym, a inaczej w markecie. Niemniej jednak o czystość należy dbać po prostu systematycznie. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

– pielęgnację podłóg,

– pielęgnację klamek, poręczy, balustrad,

– pielęgnację szyb i przeszkleń,

– pielęgnacje blatów, półek,

– pielęgnację sufitów, luster, zabudów,

– pielęgnację stanowisk pracy.

Co warto wykorzystywać do sprzątania w sklepie?

Przede wszystkim odpowiednią chemię, środki czystości. Chodzi tu przede wszystkim o płyny do powierzchni płaskich, płyty przemysłowe – odtłuszczające, płyny antybakteryjne, płyny do szyb, a także środki czystości do sanitariatów, powierzchni glazurowanych, środki odświeżające.