Windy kuchenne – kiedy warto je zamontować?

kuchenna winda

Windy kuchenne kojarzą się z zabytkowymi dużymi rezydencjami, gdzie kuchnia czy spiżarnia znajdowała się w innej części domu i potrzeba było przetransportować jedzenie w konkretne miejsce. Czy windy kuchenne mają zastosowanie tylko w domach?

Czym są windy kuchenne?

Windy kuchenne to niewielkie urządzenia, które umożliwiają transport niewielkiego ładunku bez  konieczności noszenia go po schodach. Sprawdzają się w gastronomii, bibliotece czy na stołówkach. Swoją funkcje spełniają także w aptekach, bankach, hotelach czy innych miejscach, gdzie  łatwo można przetransportować towary. Dzięki nim można zaoszczędzić czas i siłę. 

Windy kuchenne można również zamontować w domu. To rozwiązanie, które ułatwia przenoszenie żywności czy innych produktów ze spiżarni do kuchni. Winda kuchenna może służyć także transportowaniu żywności, jeśli jadalnia czy salon znajdują się na innym piętrze niż kuchnia. Ułatwia to zwłaszcza organizację imprez w domu. 

Windy kuchenne – dlaczego warto?

Zaletą dźwigu kuchennego jest szybki i bezproblemowy transport produktów lub przedmiotów na różne poziomy. Właściciel firmy Nam-Lift sp.z.o.o. podkreśla, że kuchenna winda to rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić czas. Dzięki temu można uniknąć  konieczności przenoszenia gorących potraw czy przenoszenia rzeczy z jednego poziomu na drugi. W szpitalach czy hotelach można tak transportować, na przykład brudną pościel, ręczniki czy inne produkty, których przenoszenie z poziomu na poziom, może zająć dużo czasu. W banku za pomocą windy można przekazywać dokumenty. W przypadku restauracji, dźwig kuchenny może być pomocny, w przypadku organizacji większych imprez, takich jak wesela. Większość mechanizmów ma udźwig nawet 300-400 kg, co sprawia, że transportować nim możemy również ciężkie sprzęty i materiały. Rodzaj i wielkość dźwigu dopasowywana jest do budynku i potrzeb obsługujących.

Nowoczesne widny kuchenne działają cicho i ich praca nie niepokoi mieszkańców czy klientów