Co obejmuje profesjonalna opieka medyczna w domu?

opieka medyczna w domu

Osoby starsze, niepełnosprawne, poważnie lub przewlekle chore mogą mieć zapewnioną opiekę medyczną w domu. W takim przypadku pacjent często jest leżący i wymaga m.in. podstawowych zabiegów higienicznych lub pomocy przy nich. W ciężkich stanach przydatna bywa obecność lekarza, który może w razie czego zareagować.

Czy opieka medyczna w domu dobrze się sprawdza?

Niektórzy pacjenci nie muszą leżeć w szpitalu czy np. w hospicjum, jeśli są terminalnie chorzy. Chore dzieci lub osoby po wypadkach, będące podczas okresu rehabilitacji, również należą do tej grupy. W ich przypadku idealnie sprawdza się profesjonalna opieka medyczna w domu w Zielonej Górze

W lżejszych stanach opiekę może zapewniać pielęgniarka lub pielęgniarz. Zwalnia to rodzinę z konieczności uczenia się, jak wykonać niektóre zabiegi (kroplówka, założenie cewnika, robienie zastrzyków). Opieka medyczna w domu jest też wskazana i możliwa w sytuacji, gdy pozostali członkowie rodziny pracują i nie mają jak zajmować się chorym.

Opieka medyczna w domu – jak z niej skorzystać?

Niektóre placówki i firmy medyczne oferują taką usługę w konkurencyjnej formie dla opieki szpitalnej. Dobry przykład stanowią usługi, które świadczy firma medyczna Lukasmed. Zainteresowanie ofertą jest duże, bo potrzebujących nie brakuje, a możliwość zamówienia opieki w zaciszu domowym jest dużo bardziej przyjazną opcją niż leżenie w szpitalu.

Oferta kierowana jest do różnych osób, ale szczególnie często korzystają z niej pacjenci bardzo młodzi lub starsi. Zdarza się, że profesjonalna opieka medyczna świadczona jest w przypadku pacjenta w stanie terminalnym. Osoba taka otrzymuje wypis ze szpitala i może albo trafić do hospicjum, albo być zaopiekowana we własnym domu.

Godna polecenia opieka medyczna w domu

Dzieci, które chorują przewlekle lub są niepełnosprawne w stopniu znacznym, z pewnością lepiej zniosą leczenie w domu niż w szpitalu, z dala od bliskich. Dla nich opieka medyczna w takiej formie jest dużo bardziej przyjazna. Mają swoich ulubionych lekarzy i pielęniarki, którzy często z nimi mieszkają, zupełnie jak rodzina.

Podsumowując, w wielu przypadkach możliwe jest skorzystanie z opieki medycznej w domu. Usługi świadczone są np. dla osób chorych przewlekle, które nie wstają z łóżka.