stoly i stoliki

Stoliki kawowe loftowe z metalu i drewna – czy warto w nie inwestować?

Wyposażenie nowoczesnych mieszkań może być niemalże dowolne. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie aranżacji wnętrza w pełni odpowiadającej ich upodobaniom. Obecne trendy są po to, by z nich korzystać, ale nic nie jest narzucane. W mieszkaniach pojawiają się meble z dębowymi elementami oraz np. metalowe.

Meble z metalu i drewna – tradycja i nowoczesność

Ma być estetycznie i wygodnie. Z uwagi na te wymogi w mieszkaniach pojawiają się lekkie meble, łatwe do utrzymania w czystości, efektowne wizualnie. Doskonałym przykładem są stoliki kawowe loftowe z metalu i drewna. Przeważnie umieszcza się je w salonie. Dzięki lekkiej konstrukcji wnętrze wydaje się obszerne i jasne.

Tego rodzaju stoliki to oczywiście idealne meble do odpoczynku przy kawie, ale mogą na nich znaleźć się też dekoracje, książki, lampka czy cokolwiek innego. Drewniane blaty czy nóżki zwiększają wrażenie przytulności, są bardzo naturalne. Metalowe dodatki podkreślają nowoczesność i są nawiązaniem do modnej minimalistycznej stylistyki.

Nowoczesne stoliki kawowe – czy są potrzebne w mieszkaniu?

Zamiast dużego, masywnego stołu warto obecnie postawić w salonie lekkie meble z metalu i drewna. Stoliki kawowe to dobry pomysł, bo są dużo mniejsze, delikatniejsze, nie przytłoczą nawet małego wnętrza. Na blacie takiego stolika nie zmieści się wiele, ale jest to też pozytywne rozwiązanie – trzeba będzie zachowywać tam porządek.

Stolik kawowy ustawia się w pobliżu sofy lub fotela, niepotrzebne są krzesła, więc już dzięki temu w pomieszczeniu nie brakuje przestrzeni. Niektóre meble industrialne z metalu i drewna mają ażurową konstrukcję, co wpływa na dodatkowe wrażenie przejrzystości.

Meble z metalu i drewna – do czego pasują?

W wielu mieszkaniach umieszcza się wyłącznie lekkie i łatwe do przesuwania meble z metalu i drewna. Dobrze komponują się z naturalnymi ozdobami, których jednak nie powinno być zbyt dużo. Łączy się je z jasnymi obiciami, tkaninami, jak również wykładzinami lub dywanami z naturalnych materiałów.

Podsumowując, meble wykonane z metalu lub połączenia metalu z drewnem mogą stać się doskonałym wyposażeniem nowoczesnego mieszkania. Przykładem są lekkie stoliki kawowe pasujące do salonu.

Polecane

Dlaczego warto wybrać meble łazienkowe na wymiar?

redakcja serwisu

Jakie błędy najczęściej popełniamy przy montażu okien?

redakcja serwisu

Miejsca do nauki – jak urządzić miejsce do nauki idealne dla dziecka?

redakcja serwisu